Rakverele anti üle ajalooline margikogu

Eile uuendati Rakvere linnuses Lääne-Virumaa ja Plöni maakonna vahelist sõpruslepingut. Piduliku sündmuse käigus anti Rakverele üle väärikas margikogu.

Sõpruslepingule kirjutasid alla Plöni maakonna kolm esindajat, Lääne-Virumaalt andis allkirja Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum.

Vallbaumi sõnul ei ole sõprusleping pelgalt sümboolne. "Leping on Saksa poolele eriti tähtis," kommenteeris Vallbaum. "Saksa poolelt kirjutasid paberile alla kahe erineva maailmavaatega erakonna esindajad. Kui Plöni maakonnas peaks poliitiline verevahetus tulema, siis on suuremate erakondade allkirjad olemas ning sõprusleping jääb igatahes kehtima," jätkas ta.

Allkirjastatud dokument on eelkõige raamleping ning detailides tuleb veel kokku leppida. Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on peamisteks koostöövaldkondadeks haridus ning kultuur. "Oluline on, et meie noored Saksamaale jõuaksid ning sakslased Lääne-Virumaale," ütles Hõbemägi.

Lepingu pidulikule sõlmisele järgnesid tänukõned ja viisakusavaldused. Õhtu kulminatsiooniks kujunes ajaloolise margikogu üleandmine Rakvere linnale. Kogu andis üle Plöni maakonna ja Lääne-Viru sõpruslepingu alusepanija Sigurd Zillmann. Zillmann hakkas marke koguma 1990. aastatel, mil ta Eestis palju viibis. "Siin albumis on 1918.–1940. aasta Eesti vabariigi margid, osa neist on väga väärtuslikud ning haruldased," rääkis Zillmann. "Minu arust ei ole paremat kohta selle hoidmiseks kui meie sõprade eestlaste juures," jätkas ta.

Tseremoonia võttis kokku endine Lääne-Viru maakonna maavanem Lembit Kaljuvee sõnadega "1989. aastal lahutas meid Berliini müür. Praegu oleme Rakvere kindluse müüride vahel, kuid meid ühendab sõprus".

Tagasi üles