Rakvere lauatennisetüdruk võitis Põhjamaade hõbeda

Äsja Põhjamaade noorte meistrivõistlustel lauatennises oma vanuseklassi võistkondlikul turniiril hõbeda võitnud Raili Nurga alustab juba pühapäeval Tšehhis Euroopa meistrivõistlusi. Foto: Meelis Meilbaum

Raili Nurga saavutas Haapsalus korraldatud Põhjamaade noorte meistrivõistlustel lauatennises kadettide vanuseklassi võistkondlikul turniiril koos Anastassia Melnikovaga teise koha.

Rakvere spordikoolis treener Kristo Kauküla juhendamisel harjutav Nurga ja tema narvalannast tiimikaaslane alistasid ühesuguse skooriga 3:1 Eesti B-koondise ja Soome, võrdselt 3:0 Läti ja Islandi ning kaotasid 0:3 hilisemale kullaomanikule Leedule.

Üksikmängus pääses 14-aastane rakverlanna 3:2 võiduga Läti esindaja Nellija Afanasjeva üle veerandfinaali, kus vandus 0:3 alla Gerda Sisanovaitele Leedust. Viimane krooniti lõpuks turniiri võitjaks. Miinusringi sattunud Raili Nurga kaotas esmalt 0:3 koondisekaaslasele Melnikovale, kuid võitis lõpetuseks 3:0 Läti lauatennisisti Daniela Kučinskat ning tuli seitsmendale kohale.

Eeloleval nädalalõpul siirdub Nurga Eesti koondisega võistlema Tšehhis Ostravas peetavale kuni 15-aastaste noorte Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniirile.

Võistkondlikku jõuproovi alustatakse pühapäeval Gruusia vastu. Veel kuuluvad samasse alagruppi Kreeka, Sloveenia ja Island.