Roland Poom ja Ken Järveoja keskenduvad heale tulemusele

Andres Pulver
Copy
Poom-Järveoja mullusel Rally Estonial kihutamas.
Poom-Järveoja mullusel Rally Estonial kihutamas. Foto: Karli Saul

Reede õhtul antakse start koduse rallihooaja tippsündmusele Shell Helix Rally Estoniale.

Maailma esimesel WRC Promotsioonirallil on lisaks WRC ja R5 autodele stardis ka kaheveolised R2 autod ning loomulikult on Lõuna-Eesti teedel stardis ka Roland Poom ja Ken Järveoja.

Eesti meistrivõistluste EMV3 klassis ning Estonian Junior Challenge arvestuses kolmandat kohta hoidvad Poom – Järveoja lähevad starti topelt eesmärgiga.

Eeloleval nädalavahetusel jätkub heitlus Estonian Junior Challenge sarja peaauhinnale, milleks on 90 000 eurot ning hetkel sarja liidritele Ken Torn – Kauri Pannasele 39 punktiga kaotavad Roland ja Ken soovivad anda konkurentidele väärilise lahingu ning vähendada punktivahet.

Teine eesmärk saab noormeestel Shell Helix Rally Estonial olema valmistuda kolme nädala pärast toimuvaks Soome MM-ralliks, kus nad osalevad Junior WRC klassis. Just Soomes tegi Roland möödunud aastal MM-debüüdi.

Pärast kolme sõidetud etappi hoiavad Poom – Järveoja JWRC sarja viiendat kohta, kusjuures eestlased on võistelnud Rootsis ja Korsikal ning pidid koduse rallikalendriga kattunud Viru ralli tõttu jätma vahele Sardiinia MM-ralli.

Senise hooaja parima resultaadi sõitsid Poom – Järveoja välja JWRC avaetapil Rootsis, kus lõpetasid poodiumi teisel astmel.

„Saime õnneks enne rallit teha testi konkreetse M-Sport meeskonna autoga, millega hakkame Rally Estonial võistlema. Ralli saab kindlasti olema väga heaks ettevalmistuseks Soome MM ralliks, aga loomulikult keskendume siin ka hea tulemuse tegemisele. Eesti R2 klassi esiotsa tase on võrdväärne maailma tasemega, seega kindlasti tuleb väga põnev ralli jälle,“ sõnas Roland hooaja tähtsaima koduse võistluse eel.

Roland Poom tegi oma Rally Estonia debüüdi 2013. ja Ken Järveoja 2010. aastal. Üheskoos võistlesid noormehed Rally Estonial esimest korda möödunud aastal ning lõpetasid esiveoliste klassi EMV6 teisena ning jäid klassivõitjatest 16 katse kokkuvõttes maha 29 sekundiga.

Kokku on tänavusele Shell Helix Rally Estoniale startimas 12 R2 autot, kes püüdmas Estonian R2 Challenge arvestuse kõrgeid kohti. Kodustel teedel sõitvate eestlaste kaugeimad konkurendi tulevad  Indiast ja Tšiilist.

Shell Helix Rally Estonia saab stardi reede õhtul Tartu Raekoja platsil oleval vingel poodiumil. Esimesele WRC Promotsiooni ralli kiiruskatsele starditakse laupäeva hommikul.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles