Sagadi looduskool esitleb seiklusrikkaid perepäevi

Merilin Põldäär leidis äsja oma esimese "aarde". FOTO: Ain Liiva

RMK Sagadi mõisakompleksis tegutsev looduskool ootab kolmel juulikuu neljapäeval seiklushimulisi peresid.

Selle nädala neljapäeval mängiti geopeitust ja maastikumängu ning lahendati salakirju, 18. juulil tuleb Sagadi metsamuuseumis juttu puudest ja inimestest ning külalised saavad ise oma kätega meisterdada. 25. juulil saadakse lähemalt tuttavaks kuuejalgsete putukate mitmekesise maailmaga.

Esimesel perepäeval tutvustati lähemalt seiklusrikkaid ja looduses toimuvaid mänge. "Otsime oma programmi uut ning põnevat ning sõelale jäi geopeitus," lausus Sagadi loodusõppe spetsialist Tiina Jamsja. "Samuti salakirjad, maastikumäng. Meil on omas majas inimene, kes tegeleb geopeitusega, ja tema valmistas algajatele ette ka väikese raja, kus huvilised said geopeitusest lähemalt aimu."

Täpsemalt rääkis kokkutulnuile geopeitusest Piret Laidroo ehk Sylli, nagu teda geopeitjate ringkonnas tuntakse. Geopeitus on "aaretejaht" maastikul, kus "aardekonteinerite" leidmiseks tuleb kasutada tänapäevaste navigatsioonivahendite abi, kuid vaja läheb ka nutikust, head füüsilist ettevalmistust ja mõne "aarde" leidmiseks isegi spetsvarustust ning erioskusi. Geopeituse mängimiseks tuleb end registreerida vastavas internetikeskkonnas ja siis pole muud kui seiklema!

Neljapäeval said väikesed ja suured huvilised Sagadi mõisakompleksis üles otsida ja leida kolm "aaret". Sirli Sinisoo ja tema tütar Merilin Põldäär puutusid geopeitusega kokku esimest korda, aga kui Piret Laidroo oli aidanud Sirli telefoni sisestada esimesed GPS-koordinaadid, leidis Merilin oma elu esimese aarde üsna kiiresti üles.

Tagasi üles
Back