Harrastusteatrid pidasid Haljalas teatripiknikku

Pühapäeval tulid oma lavastustega Haljala rahvamaja suveterrassile neli harrastusteatrit pidama teatripiknikku ning neid jälgis huviga üle saja vaataja.

Tegemist on traditsioonilise ettevõtmisega, mis tänavu sai teoks viiendat korda. "Varem pidamisime teatripiknikku Vanamõisa pargis, esimest korda olime aga Haljalas, sest saime valmis oma suveterrassi," nimetas Haljala rahvamaja juhataja ning teatripikniku ellukutsuja Martti Samolberg. "Kava sai koostatud ja kutsed saadetud nõnda, et näidendeid oleks nii tõsisemaid kui ka lõbusamaid."

Nõnda astus kodulaval üles Samolbergi enda juhendatav Haljala rahvamaja näitetrupp, mängides E. Albee "Loomaaialugu", Roela näitetrupi Kartoffel esituses oli laval J. Puusepa "Leselised", Kose näiteselts Kikerdis etendas M. Kobingu "Lullatooriumi" ning Rakvere KaRakTer M. Mrožeki näidendit "Ulgumerel".

"Arvan, et neli tundi teatrit on piisav, et jõuaks jälgida," leidis Samolberg. "Harrastajad on tänuväärsed tegelased, kes teevad kõike oma vabast ajast, vabast tahtest ja sageli ka oma raha eest. Selline kokkusaamine on tore, me ei võistle, ei vali parimaid näitlejaid, vaid lihtsalt vaatame, mis keegi on valmis saanud."

Haljala rahvamaja näitetrupi hooaeg lõppeb alati suvepäevadega, mis tänavu on järgmisel nädalavahetusel Tartumaal.

"Seal me lahutame meelt hääleseadega, peame karnevali ja loeme näidendeid, et välja valida tükid, mis sobiksid järgmise hooaja repertuaari," nimetas Martti Samolberg, kes on Haljala näitetrupiga tegutsenud 20 aastat.

Tagasi üles