Prantsuse kaitseväelased tähistasid Tapa linnakus oma rahvuspüha

Andres Pulver
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tapal teenivad Prantsuse kaitseväelased tähistasid eile piduliku rivistuse, paraadi ja lõunasöögiga Bastille' kindlusvangla vallutamise 230. aastapäeva, pidustustest võtsid osa ka Eesti ning Ühendkuningriigi vormikandjad.

"Kaitseväelastena oskame hinnata ning väärtustada paraadide, rivistuste ning tseremooniate tähtsust. Just siin, ühtses rivis seistes, saame demonstreerida ja tunda ühtekuuluvust, kamraadlust ja valmidust, mille lahutamatu osa on lugupidamine üksteise ning liitlasriikide ajaloo ja kultuuri vastu," rääkis kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel, soovides Prantsusmaa kontingendile ilusat rahvuspüha.

Prantsuse rahvuspüha tähistab 1789. aasta 14. juulil toimunud Bastille' kindlusvangla vallutamist, mis oli Prantsuse revolutsiooni algusperioodi üheks olulisemaks sündmuseks, kuna Bastille' vangla oli revolutsionääridele kuningavõimu repressioonide sümboliks. Kindlusvangla vallutamist loetaksegi enamasti Prantsuse revolutsiooni alguseks.

"Paraad ning sellele järgnevad rahvapidustused, kontserdid ning ilutulestikud sümboliseerivad armee ning rahva ühtsust. Samuti meie tugevaid liitlassuhteid, sest ka Pariisis marsivad õlg õla kõrval nii meie kaitseväelased kui ka meie liitlassõdurid. Teiste hulgas ka Eesti ning Ühendkuningriigi vormikandjad," kõneles Prantsuse kontingendi leitnant Lionel.

Prantsuse kontingent, mis on moodustatud peamiselt võõrleegioni sõduritest, teenib Eestis 2019. aasta kevadest, mil Prantsuse sõdurid vahetasid välja seni lahingugrupi koosseisus olnud Belgia kaitseväelased. Tegemist on kolmanda prantslaste rotatsiooniga, eelnevad kaks teenisid Eestis 2017. aastal.  

Tagasi üles