Sisukord
Virumaa
Postimees

Iga kümnes Eesti palgatööline on ametis metsamajanduses või puidutööstuses

1 min lugemist
Metsatööstus on eriti oluline maapiirkondades, pakkudes sissetulekut paljudele inimestele. FOTO: Meelis Meilbaum

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tellitud ja Ernst & Young Baltic AS-i tehtud puidusektori sotsiaalmajandusliku mõju uuringust selgus, et metsa- ja puidusektor moodustab kümme protsenti kogu Eesti tööhõivest. Metsa- ja puidusektor andis 2017. aastal tööd ligikaudu 59 000 inimesele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimehe Jaak Niguli sõnul avaldub sektori olulisus tööandjana eriti tugevalt Eesti maapiirkondades. Ta märkis, et metsa- ja puidusektor on väljaspool Harju- ja Tartumaa tõmbekeskusi üks väheseid tööandjaid, kes suudab pakkuda rahvusvahelise haardega tööd keskmisest kõrgema palgatasemega.

Nigul tunnistas, et metsa- ja puidutööstuse sektoris on nõudlus kvalifitseeritud tööjõu järele suur. “Usume, et sektori tugev panustamine info- ja kommunikatsioonitehnoloogia innovatsiooni aitab valdkonda juurde tuua ka noori. Töö metsandus- ja puidusektoris nõuab aina rohkem teadmisi infotehnoloogiast, mehhatroonikast ja robootikast, mis on kindlasti tulevikualad,” märkis Nigul.

31.07.2020 03.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto