Iga kümnes Eesti palgatööline on ametis metsamajanduses või puidutööstuses

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kliimaeesmärgid mõjutavad ka metsandust, mille fookuses terved ja kestlikud metsad,
Kliimaeesmärgid mõjutavad ka metsandust, mille fookuses terved ja kestlikud metsad, Foto: Meelis Meilbaum

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tellitud ja Ernst & Young Baltic AS-i tehtud puidusektori sotsiaalmajandusliku mõju uuringust selgus, et metsa- ja puidusektor moodustab kümme protsenti kogu Eesti tööhõivest. Metsa- ja puidusektor andis 2017. aastal tööd ligikaudu 59 000 inimesele.

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimehe Jaak Niguli sõnul avaldub sektori olulisus tööandjana eriti tugevalt Eesti maapiirkondades. Ta märkis, et metsa- ja puidusektor on väljaspool Harju- ja Tartumaa tõmbekeskusi üks väheseid tööandjaid, kes suudab pakkuda rahvusvahelise haardega tööd keskmisest kõrgema palgatasemega.

Nigul tunnistas, et metsa- ja puidutööstuse sektoris on nõudlus kvalifitseeritud tööjõu järele suur. “Usume, et sektori tugev panustamine info- ja kommunikatsioonitehnoloogia innovatsiooni aitab valdkonda juurde tuua ka noori. Töö metsandus- ja puidusektoris nõuab aina rohkem teadmisi infotehnoloogiast, mehhatroonikast ja robootikast, mis on kindlasti tulevikualad,” märkis Nigul.

Tagasi üles