Roolijoodikule määrati šokivangistus

Kristi Ehrlich
, peatoimetaja kohusetäitja
Copy
Roolijoodik. Pilt on illustratiivne.
Roolijoodik. Pilt on illustratiivne. Foto: Eero Vabamägi

Nädalavahetusel pidas Ida prefektuuri politsei Lääne-Virumaal kinni kaks sõidukijuhti, kelle joove oli üle kahe promilli ning kelle sõidukites viibisid alaealised lapsed.

"Kokku oli sõidukites kuus last. Ühe juhtumi puhul oli sõidukis kolmekuune imik ning teise puhul olid joobes ka kõik alaealised," selgitas Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste. 

Ühes sõidukis olid lapsed vanuses kolm kuud, neli aastat ja kuus aastat. Teises sõidukis oli kaks 15-aastast last ja üks 16-aastane. "Joobes juhtimine ei ole ega saagi olla ühiskonnas kuidagi aktsepteeritav, kuid seada ohtu nii pisikesed ja maailma alles avastavad lapsed on eriti hoolimatu ... Mul pole sõnu," ütles politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste.

Eile tunnistas Viru maakohus 40-aastase mehe süüdi mootorsõiduki joobeseisundis juhtimises ning mõistis talle karistuseks kaks aastat vangistust, millest kuulub kohe ärakandmisele üks kuu. Ülejäänud karistust ei pöörata tingimisi täitmisele, kui süüdistatav ei pane kaheaastasel katseajal toime uut kuritegu ja täidab käitumiskontrolli ajaks talle pandud kontrollnõudeid ja kohustusi.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Ain Tali sõnul kohustati meest käitumiskontrolli ajal mitte tarvitama alkoholi ning alluma alkoholismivastasele ravile. "Varasemalt on meesterahvas kriminaalkorras karistatud joobeseisundis sõiduki juhtimise eest," lisas prokurör Tali.

22-aastasele noormehele mõistis kohus karistuseks kaheksa kuud vangistust, mida ei pöörata tingimisi täitmisele, kui noormees ei pane üheaastasel katseajal toime uut kuritegu ja täidab talle käitumiskontrolli ajaks pandud kontrollnõudeid ja kohustusi. "Ka sellele mehele pandi kohustuseks käitumiskontrolli ajal mitte tarvitada alkoholi. Lisakaristusena võetakse mehelt ära mootorsõiduki juhtimise õigus kaheksaks kuuks," selgitas prokurör Ain Tali.

Kohtuotsused pole veel jõustunud.

Tagasi üles