Riigi Kinnisvara kuulutas välja Rakvere riigigümnaasiumi õppehoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi

Kristi Ehrlich
, peatoimetaja kohusetäitja
Copy
Rakveresse rajatava riigigümnaasiumi asukoht sai pikkade vaidluste tulemusena paika, nüüd asutakse õppehoonele nägu otsima.
Rakveresse rajatava riigigümnaasiumi asukoht sai pikkade vaidluste tulemusena paika, nüüd asutakse õppehoonele nägu otsima. Foto: Meelis Meilbaum

Riigi Kinnisvara koostöös haridus- ja teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas välja Rakvere riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurivõistluse.

Rakvere riigigümnaasiumi õppehoone ideekavanditelt oodatakse lähtuvalt hoone vajadustest ja ülesandest arhitektuurset ning linnaehituslikku lahendust, arvestamist märgiliste hoonetega ja sulandumist perspektiivsesse – Vabaduse plats, linnalised ühendused Võimla ja L. Koidula tänavaga ja seotus pargiga – linnalisse olukorda, hoone energiasäästlikkuse ning ehitus- ja ekspluatatsioonikulude väljatoomist.

Žüriisse kuuluvad Indrek Riisaar haridus- ja teadusministeeriumist, Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna, Eesti Arhitektide Liidust Urmo Mets, Peeter Pere ja Mari Hunt. Žürii varuliige on Jaak Huimerind Eesti Arhitektide Liidust ning hääleõiguseta osalevad žürii töös muinsuskaitseametist Mirjam Abel ja Anni Martin, koordinaatorina Ivar Lubjak Oaas Arhitektidest.

Ideekonkursi osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 16. oktoober kell 15. Ideekonkursi preemiafond on 24 000 eurot.

Ideekonkursil osalemiseks, teavituste saamiseks ja küsimuste esitamiseks e-riigihangete keskkonna kaudu peavad osalejad avaldama oma kontaktandmed, registreerudes hangete keskkonnas aadressil https://riigihanked.riik.ee lehel "Hankes osalejad".

Riigihange "Rakvere riigigümnaasiumi õppehoone arhitektuurikonkurss" on avaldatud riiklikus riigihangete registris, hanke viitenumber on 211579.

Tagasi üles