Simo Koskinen ja Roland Poom tulid Rally Estonial oma klassis teiseks

Rally Estonia linnakatse lõppedes pääses publik üsna Rainer Ausi ja Simo Koskineni võidusõidumasina lähedusse. Foto: Sille Annuk

Eesti spordiaasta suursündmuse Rally Estonia võitjaks krooniti autoralli MM-sarja liidrid, Toyota Yarise WRC masinal kihutavad Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Maailma tipptiimide kõrval näitasid tuhandete pealtvaatajate ees toimunud rallil head minekut teisedki. Lääne-Viru päritolu rallimeestest saavutas kõrgeima koha Škoda Fabia R5 klassi masinaga absoluutarvestuses kaheksandaks tulnud Rainer Ausi kaardilugeja Simo Koskinen. Oma võistlusklassis saavutasid nad teise koha. Estonian Junior Challenge arvestuses, kus sõidetakse Ford Fiesta R2 autodega, tulid samuti teisele kohale absoluutarvestuse 22. koha mehed Roland Poom – Ken Järveoja.

Mitme läänevirulase jaoks kulmineerus ralli enne selle ametlikku lõppu. Nii pidid tehniliste probleemide tõttu katkestama näiteks Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC). Rallil startinud 105 meeskonnast lõpetas 67.