K, 6.12.2023

Pihlamäe talu: sületäis ilu (1)

Copy

Läsna lähistel Pihlamäe talus ei mürtsunud orkestrid ega mökitanud kitsed. Sestap oli seal avatud talude päeval ka rahvast vähem kui mõne naabri juures, kuid tegelikult peavad need kahetsema, kes ei käinud.

Perekond Raidmaa soetas Pihlamäe talu 15 aastat tagasi. Siis kasvas selle hoovis põhiliselt võsa ja koht oli lihtsalt käest ära.

2009. aastal sai Pihlamäede pere president Toomas Hendrik Ilveselt tunnistuse kui üks kauneimaid koduümbrusi Eestis.

Pihlamäede pere ei tegele oma talus majandustegevusega, vaid seal on lihtsalt nende kodu. Küll pannakse rõhku koduümbruse kaunistamisele ja abihoonesse on üles seatud muuseum, mida ei saa enam iseloomustada sõnaga "väike".

"Ei tegele ma sugugi kogu aeg niitmise ja rohimisega, jääb aega ka muuks," lausus perenaine Tiiu Raidmaa, kuigi seda on raske uskuda. "Kahekesi siin abikaasaga toimetame. Oleme pensionärid ja meie pensionärielu ongi selline, et elamine korras ja kaunis hoida."

Avatud talude päeval olid Pihlamäe uksed lahti neljandat korda. Kas hirmu pole, et lasta oma hooldatud hoovi suur hulk külalisi? "Ega ju kedagi vägisi sunnita osalema," leidis Tiiu Raidmaa. "Meil on siin rahu ja vaikus ja ilmselt ka vähem külalisi kui mõnes teises kohas."

Muuseum peidab endas tarbeesemeid ja lihtsalt asjakesi, millest mõnel kindlasti rohkem vanust kui sada aastat. "Põhiliselt on need ikka meie endi asjad. Sugulased on ka lisa toonud, kuid midagi ostnud me muuseumi eksponaadiks küll pole," kinnitas Tiiu Randmaa.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles