Soorm ja Tuvi asusid juhtima Saimre Agro Gruppi

Teet Soorm (vasakul) ja Mati Tuvi. 

FOTO: Sander Ilvest

HKScani tütarfirma Rakvere Farmid eksjuhid Teet Soorm ja Mati Tuvi asusid esmaspäevast juhtima Saimre Agro Gruppi, selgub Krediidiinfost.

HKScaniga kohut käinud mehed on alates reedest ka Saimre Agro tütarettevõtte Saimre Seakasvatuse OÜ juhatuses.

Mai lõpus saavutas lihatööstuskontsern HKScan kokkuleppe oma Baltikumi juhtkonna endiste liikmete Teet Soormi ja Mati Tuviga ning HKScani tsiviilasjad Eesti kohtus lõpetatakse. Osapooled jõudsid omavahel kõigis kolmes tsiviilasjas neid rahuldava kokkuleppeni.

Keskkriminaalpolitsei pidas Soormi ja Tuvi majanduskuritegudes kahtlustatavatena kinni 2017. aasta novembri lõpus, kuid prokuratuur ei pidanud vajalikuks kohtult nende vahistamist taotleda.

Muu hulgas nõudis HKScani tütarfirma Rakvere Farmid Soormilt ja Tuvilt üle 56 000 euro ning viiviseid, sest leidis, et nad olid juhatuse liikmetena andnud ettevõttele kuuluvaid kinnisasju pikaajalisele rendile OÜ-le Saimre ja Saimre Viljakasvatusele.

Rakvere Farmid väitis, et nii Soormil kui ka Tuvil on nendes osaühingutes varjatud osalus. Saimre Agro tegelike kasusaajate hulka kuuluvad Krediidiinfo andmetel muu hulgas Ain Soorm ja Sten Tuvi.

Samuti olid endise tööandja hinnangul nendes lepingutes põllumaade renditasu määrad mitu korda madalamad kui niisuguste maade rendihinnad turutingimustel, samuti oleksid Soorm ja Tuvi juhatuse liikmetena saanud kahjulikud rendilepingud igal ajal üles öelda, kuid ei teinud seda.

Soorm oli seisukohal, et rentnikul oli lisaks rendi tasumise kohustusele veel hulk muid kohustusi, millega oli ilmselgelt arvestatud ka rendihinda kokku leppides, ning leping oli sõlmitud mõistlikel tingimustel.

2017. aasta detsembris pidas keskkriminaalpolitsei kinni kaks HKScan Baltikumi juhtkonna endist liiget – Teet Soormi ja Mati Tuvi –, keda oli alust kahtlustada suures ulatuses omastamises ja rahapesus.

Soome lihatööstuskontsern HKScan tuvastas 2016. aastal sisejuurdluses, et ettevõtte Baltikumi juhtkonna liikmed eesotsas ettevõtte juhi Teet Soormiga on süstemaatiliselt toime pannud raskeid rikkumisi, mistõttu töösuhted nendega lõpetati.

Tagasi üles