L, 28.01.2023

Rakkes oodatakse rattamaratonile

Marju Lina
Rakkes oodatakse rattamaratonile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakkesse oodatakse pühapäeval kõiki jalgrattasõidusõpru.
Rakkesse oodatakse pühapäeval kõiki jalgrattasõidusõpru. Foto: Enno Eilo

28. juulil on maastikurattasõbrad oodatud Škoda Laagri 19. Rakke rattamaratonile. Bosch Eesti maastikurattasarja selle hooaja kuues ja ühtlasi eelviimane etapp toimub Rakkes.

Jõukohaseid distantse on kõigile alates lastest kuni kõige tõsisemate rattahuntideni välja. Lastesõidud on vastavalt vanusele 400 meetri kuni 1,2 kilomeetri pikkused, noorte- ja matkasõidu distants on 19 kilomeetrit, põhisõit 47 kilomeetrit ning esimest korda Rakkes peetava XXL-sõidu pikkuseks on 66 kilomeetrit. XXL-sõidule antakse start kell 11, kell 12 saab lähte põhisõit ning noorte- ja matkasõidul osalejad lastakse rajale kell 12.20.

Bosch Eesti maastikurattasarja juhi ja maratoni peakorraldaja Enno Eilo sõnul on maratonile oodatud kõik, kellele maastikurattasõit meeldib. Ta rõhutab, et harrastaja ei pea tulema tingimata tulemust taga ajama, võib lihtsalt nautida üht suvepäeva looduses.

"Kui rahulikult sõidad, siis saad pilgu ka kõrvale pöörata ja ringi vaadata. Näiteks XXL-rada ja põhisõidurada jõuavad välja Emumäele, kust avaneb ümbritsevale väga nauditav vaade ja paistab ka Laiuse mägi," ütleb Eilo.

Seda, et Rakke kant on kaunis ja juba sellepärast tasub maratonile tulla, kinnitab ka kohalik rattur ja Rakke rattamaratoni eelmise aasta võitja Greete Steinburg. "Rakke on väga ilus kant," kiidab ta. "Rada on vaheldusrikas, mõnus ning üldse mitte liiga kontimurdev ka harrastaja jaoks."

Kollases liidrisärgis startiva Team Antsla ratturi Taavi Kannimäe sõnul on Rakke rada täpselt sobilik maratonirada, kus pole millegagi vinti üle keeratud. "Parajalt tõusu, singlit ja kiiremat andmist."

Rakkesse saabumisel on kindlasti vaja arvestada väikse ajavaruga, kuna parkimiseks sobiv koht tuleb leida väljaspool võistluskeskust. Võistluskeskusesse pääsevad ainult vastava tähistusega sõidukid. Õige parkimiskoha leidmisel on abiks korraldusmeeskond.

Pesemine on tasuta ja pesemiskoht asub võistluskeskuse peaväravast 150 meetri kaugusel Rakke saunas. Rataste pesemine toimub sauna kõrval katlamaja ees Boschi rattapesulas, kuhu on paigaldatud kuus survepesurit.

Märksõnad
Tagasi üles