Eismal taastatakse jalgrada

Ekskavaatoriga sõidetakse kahjustada saanud teele uued jäljed sisse ja kaevatakse sinna kasvanud mättad välja.

FOTO: Veiki Ojaperv

2010. aastal Eestit tabanud orkaani mõõtu torm jättis pimedusse enam kui 40 000 elanikku. Lisaks tekitas see lugematul hulgal kahjustusi autodele, hoonetele, taristule. Üheks selliseks "ohvriks" oli Eisma külas RMK alal asuv jalgtee, mida mööda jalakäijad ning ratturid Eisma–Kandle teelt otse randa said minna.

Eisma külavanema Andres Tulli sõnul ei tule mööda asfalti liikudes ring küll meeletu suur, kuid tee on kitsas, kurviline ning üsna kehva nähtavusega. "Põhiline oleks see lõik nii autojuhtidele kui ka jalakäijatele ohutumaks teha," lausus Tull. "Tormi käigus sai tee tugevaid kahjustusi ning küla koosolekul tuli ülemöödunud aastal jutuks see lõik taas korda teha. Täna (eile – toim.) hakati töödega viimaks pihta," lisas ta.

RMK kirde regiooni metsakasvatusjuhi Ilmar Paali sõnul on jalgraja taastamine igati kiiduväärt ettevõtmine. "Seal on ajalooliselt kogu aeg teelõik olnud, seda on nimetatud kiriku- või kabeliteeks," rääkis ta. "Peale ekskavaatoriga mätaste ümber lükkamist ja jälje taastamist lubasid külainimesed ise niiskemad ja turbased kohad pinnasega täita ning tee kõrvale mõne kraavi kuivenduseks kaevata," jätkas Paal.

Tööd ei ole väga mahukad ja tee on läbitav juba homme. Millal niiskemad kohad pinnasega kaetakse ning kraavid kaevatakse, pole veel teada.

Tagasi üles
Back