Korvpalli noortekoondis lõpetas madalama divisjoni esimeses pooles

Sten Saaremäel (paremal) lõpetas selleks suveks koondisemängud ja alustab peagi KK Pärnu meeskonnaga ettevalmistust klubikorvpallihooajaks. Foto: fiba

Lääne-Virumaa mängijate Sten Saaremäeli ja Hendry Engelbrechtiga tugevdatud Eesti kuni 20-aastaste korvpallikoondis tuli Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril kümnendale kohale.

Alagrupiturniiril viiest mängust vaid ühe kaotanud, kuid nõndanimetatud surnud ringiga esikaheksast välja jäänud eestlaste jaks käis otsustavates mängudes 84:67 Põhja-Makedooniast ja 84:49 Soomest üle, kuid üheksanda-kümnenda koha matšis kaotati lõpetuseks 73:85 Rootsile.

Kaheksas kohtumises keskmiselt ligemale 18 minutit mänguaega teeninud väikemaarjalane Saaremäel viskas selle ajaga 6,8 punkti, hankis kaks lauapalli ja jagas 1,4 korvisöötu. Kundast pärit Engelbrechti keskmised näitajad olid ligi 12 minutit mänguaega, 4,4 punkti ja 2,5 lauapalli.

EM-i B-divisjoni võitis võõrustajate, Portugali koondis, kes alistas finaalis 73:57 Tšehhi. Kolmanda koha teenis Belgia, kes oli 88:80 parem Venemaast. Esimesed kolm edutati tulevaks aastaks kõrgemasse, A-divisjoni. Euroopa meistritiitli võitis Iisrael, hõbeda sai Hispaania ja pronksi Saksamaa.