Peeter Toominga nimeline fotokonkurss ootab osalema

Haljala vapp.

FOTO: Internet

Nagu 1999. aastal otsustatud sai, antakse igal paaritul aastal Haljala vallas välja Peeter Toominga nimeline fotopreemia.

Sel aastal on fotokonkursi teema “Carl Sarapi ja Peeter Toominga jälgedes aastal 2019”. Konkursile on oodatud fotoalbumis “55 aastat hiljem. Virumaa” esindatud üheksast kohast tehtud uued ülesvõtted.

Konkurss on ühtaegu nii uuenduslik kui ka nostalgiasse kalduv. Uuenduslik, kuna esimest korda on lubatud kogu fototöötluse ampluaa oma hiilguses. Ajaloolist mõõdet lisavad 1937. ja 1992. aasta Carl Sarapi ja Peeter Toominga fotojäädvustused, mis on konkursitööde lähtematerjaliks.

Samuti ärgitatakse konkursiga fotohuvilisi liikuma. Fotojaht viib nad üle Virumaa üheksasse kanti, kus taasülesvõtmist ootab kaksteist Sarapi ja Toominga jäädvustatud kaunist ja huvitavat paika.

Fotod tuleb esitada 1. oktoobriks digitaalselt aadressil haljala@haljala.ee märgusõnaga “Fotokonkurss”. Konkursile esitatud töid hindab viieliikmeline komisjon koosseisus Jaan Künnap, Avo Seidelberg, Ain Liiva, Enar Essenson ja Maiga Parksepp.

Fotoalbumi “55 aastat hiljem. Virumaa” eeskujul valmib näitus, kus Toominga ja Sarapi fotodele on lisatud tänavu samadest kohtadest ja objektidest tehtud ülesvõtted.

Konkursil osalemise täpsed tingimused leiab Haljala omavalitsuse kodulehelt.

Tagasi üles