Rannafestivali piletite varguses kahtlustatav veedab vähemalt kaks kuud arestimajas

Rannafestivali käepaelte varguses kahtlustatav pisteti trellide taha.

FOTO: TAIRO LUTTER/Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Laupäeva õhtul varastati Võsu alevikus toimunud rannafestivalil piletimüügilaualt 400 käepaela ja mobiiltelefon Samsung A7. Samal päeval peeti kahtlustatavana kinni Maardu elanik, 22-aastane mees, kelle vahistamiseks andis kohus loa.

Vargusega tekitati kahju 16 300 eurot. Rakvere politseijaoskonna eriasjade uurija Kaia Koch ütles, et kriminaalasja kohta tänaseks kogutud andmed viitavad sellele, et mees varastas karbi, mille sees olid festivali käepaelad ja müüjale kuuluv mobiiltelefon. "Mis on varastatud piletitest edasi saanud, peame veel välja selgitama," sõnas Koch. Mehe kinnipidamisel leiti ta juurest paarkümmend festivali käepaela. Politsei tegeleb ülejäänud paelte otsimisega. Mobiiltelefoni sai kannatanu samal päeval tagasi.

Mehe vahistamist taotles kohtult Viru ringkonnaprokuratuur. Abiprokurör Tiina Viru selgitas, et kahtlustatav on varem kriminaalkorras karistatud. "Tegemist ei ole inimese ühekordse eksimusega, vaid sihikindla kuritegeliku eluviisiga ja see annab alust arvata, et vabaduses viibides jätkab ta uute kuritegude toimepanemist," sõnas Viru.

Tagasi üles