Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Puudega inimesed saavad tasuta sõita

1. augustist saavad puudega inimesed Lääne-Virumaal ühissõidukites tasuta sõita. Foto on illustratiivne. FOTO: Marianne Loorents

Alates tänasest on maanteeamet Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) ettepanekul kehtestanud kuni selle aasta lõpuni MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldatavatel maakonnaliinidel nulleurose piletihinna kõigile keskmise ja raske puudega või puuduva töövõimega isikutele, töövõimetuspensionäridele ning sügava puudega isiku saatjale.

Tasuta sõidu õigust on võimalik tõendada pensionitunnistuse, puudega isiku kaardi või sotsiaalkindlustusametist väljastatud tõendi esitamisel ühissõiduki juhile.

Kui järgnevatel aastatel eraldatakse riigieelarvest raha piletitulu asendamiseks, jäävad kinnitatud piletihinnad kehtima.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL)  juhatuse esimees Einar Vallbaum rääkis, et hea meel on tõdeda, et edaspidi saavad Lääne-Virumaal tasuta ühistransporti kasutada ka puudega inimesed. Tema sõnul peab VIROL endiselt oluliseks, et õpilastel, pensionäridel ja nüüd ka puudega inimestel oleks võimalik maakonnas ühissõidukeis tasuta sõita. "Olen jätkuvalt tasuta ühistranspordi vastu, kuid pean väga oluliseks, et need peamised sihtgrupid saaksid tasuta maakonnaliinidel sõita. Meie kohustus on nõrgemate eest seista, ning kui saame tasuta sõidu õigusega kellegi elu oluliselt paremaks ja lihtsamaks teha, siis mina ka selle eest seisan," ütles Einar Vallbaum.

Tagasi üles
Back