Süstaslalomistidel oli tegus nädalavahetus

Ago Kastemäe (vasakult), Külli Raudsalu ja Argo Raudsalu seisavad hea selle eest, et süstasport oleks Lääne-Virumaal endiselt kenasti pildis. Foto: Huviklubi Nelson

Valmiera kesklinnas peeti läinud laupäeval juba neljandat korda Valmiera linnapäevade raames paralleelslaalomi võistlusi. Pühapäeval selgusid samas, Koiva jõe Kitse kärestikul Eesti meistrid süstaslaalomis.

Paralleelslaalom on Valmieras tavapärane ala tutvustav lõbus võistlus, kus kiiremad kvalifikatsiooniringi läbijad pääsevad nii-öelda mees mehe vastu paralleelradadele võistlema. Suurima osavõtjate arvuga, meeste süstaklassis pääses edasi 16, naiste- ja kanuuklassis kaheksa parimat.

Kuigi kõik läänevirulased kvalifitseerusid kiireteks, tuli Ago Kastemäel (huviklubi Nelson) meeste süstaklassi kaheksandikfinaalis tunnistada lõpparvestuses teise koha saanud lätlase paremust. Kokkuvõttes oli Kastemäe päralt 15. ja üle 45-aastaste meeste klassis teine koht. Tema klubikaaslane Külli Raudsalu kaotas pronksisõidus napilt Kersti Pärnamägile (süstaslaalomi klubi Pirita) ning pidi leppima üldarvestuse neljanda kohaga. Üle 45-aastaste naiste vanuseklassis hõivas ta siiski poodiumi kõrgeima astme.

Marianne Klopets (Veeslaalom) tuli üldarvestuses kaheksandale ja üle 35-aastaste naiste klassis esimesele kohale. Argo Raudsalu (Nelson), kes samuti pidi veerandfinaalis tunnistama noore Läti kanuupoisi nappi paremust, jäi üldkokkuvõttes viiendaks. Mõru pilli aitas siiski leevendada üle 45-aastaste meeste klassi võit.

Järgmisel päeval toimunud Eesti meistrivõistlustelt süsta- ja kanuuslaalomis oli stardis üle kuuekümne võistleja. Lisaks eestlastele osalesid Läti ja Venemaa süstasportlased. Võõrvõistlejatele oli loodud eraldi võistluse formaat, mis kandis nime Master of Koiva.

Eesti meistrivõistluste arvestuses võidutses naiste süstaklassis Kersti Pärnamägi, Külli Raudsalu oli teine ja Marianne Klopets kolmas. Master of Koiva arvestuses saavutas Külli Raudsalu neljanda ja üle 35-aastaste naiste klassis teise koha. Marianne Klopets oli vastavalt kuues ja üle 35-aastaste naiste kolmas.

Meeste süstaklassis saavutas Eesti meistrivõistluste arvestuses esikoha Tarmo Peiker (SK Pirita). Teise koha hõivas Siim Peetris (Paddle The World) ja kolmanda Erik Saarts (SK Pirita). Ago Kastemäe tuli neljandale kohale, olles Master of Koiva üldarvestuse 20. ja üle 45-aastaste meeste kolmas.