Sisukord
Laupäev
Postimees

Virukad jätsid rattasõidul presidendiproua seljataha

3 min lugemist
Tarmo Kärdi (vasakult), Alo Põldmaa ja Heigo Veskiväli läksid rahvasõitu nautima, mitte aega püüdma. FOTO: Ellen Anett Põldmaa

Tour de France’i rahvasõidul pedaalijatest oli vast kõige kuulsamaks isikuks meie president Kersti Kaljulaid. Nii mitmedki Virumaa inimesed leidsid, et 16 000 osaleja seas ligi 40-kraadises leitsakus 135 kilomeetrit mööda mäge rühkida on üks tore suvepuhkuse veetmise võimalus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Osa eestlasi põrutas Prantsusmaale otse laulupeolt. Simunast pärit õde-venda, Ellen Anett ja Alo Põldmaa reisisid koos sõpradega kokku kaks nädalat, läbisid oma matkaautoga 6300 kilomeetrit ja külastasid kümmet riiki (Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Austria, Liechtenstein, Šveits, Prantsusmaa, Itaalia ja Saksamaa).

Alo Põldmaa, elupõline spordimees, on rattaspordiga tõsisemalt tegelenud viis aastat. Juba paar aastat oli tal tiksunud peas mõte kuskil piiri taga ennast rattavõistlusel proovile panna. Alo käis sõbrale Heigo Veskivälile juba möödunud aasta novembris välja idee Tour de France’i rahvasõidule minna. Sõber võttis kohe tuld ja ettevalmistused algasid.

01.07.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto