L, 3.06.2023

Ministrid võtavad kõne alla kontrolltööd koolides

BNS
Facebook Twitter
Comments
Kontrolltööde süsteemi koolides hakkab üle vaatama riik.
Kontrolltööde süsteemi koolides hakkab üle vaatama riik. Foto: Elmo Riig

Sotsiaalminister ning haridus- ja teadusminister planeerivad tänavu augustis korraldada arutelu määruse muutmise üle, mis puudutab kontrolltööde korraldamist koolides.

Ehkki õiguskantsler asus kontrolltööde korraldamise õiguspärasust uurima juba 2017. aasta veebruaris ja juhtis tähelepanu seda reguleeriva määruse muutmise vajalikkusele, pole seda valitsuse vahetumise tõttu seni tehtud.

Õpilased on oma avaldustes välja toonud, et koolid ei pea kinni kontrolltööde kavandamise reeglitest. Samuti on juhitud õiguskantsleri tähelepanu sellele, et määruses kasutatud kontrolltöö mõiste tekitab segadust ning selle kohta kehtivad normid on aegunud.

Määruse muutmiseks kutsuti eelmise valitsuse koosseisu ajal kokku töörühm, kes pidi koostama ettepanekuid kooli päevakava ja õppekorralduse ajakohastamiseks, et tagada laste tervise kaitse. 

Töörühm esitas oma ettepanekud, määruse muutmiseks, kuid määruse muutmise protsess ei jõudnud eelmise valitsuse ajal lõpuni.

Õiguskantsler märkis läinud kuul, et ei saa nõustuda seisukohaga, mille järgi õppekoormuse ja teadmiste kontrollimise küsimusi ei pea õigusaktiga reguleerima, vaid see võib jääda iga kooli pädevusse.

„Ideaalis võib see nii olla, ent õiguskantsleri haridusvaldkonna menetluste põhjal võib öelda, et otsustuspädevus ilma õigusliku raamistikuta ei pruugi toimida,“ märkis õiguskantsler.

Sotsiaalministri ja haridus- ja teadusministri vaheline arutelu võetakse ette augustis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles