Hoog sees! Meeletu rahvamass pani folgipeo käima
 

Viru Folk sai meeleoluka avapaugu. FOTO: Ain Liiva

Pühapäevani on kaptenite küla Käsmu taas folgisõprade päralt, sest seal peetakse kaheteistkümnendat Viru Folki. Festivali avalöögina kõlas harfiseades Käsmu mehe Ülo Vinteri tuntud viis "Laul Põhjamaast". Rahvast koguneb Käsmu üha juurde ja  pidu käib täie hooga.

Veel enne kui tänavuse Viru Folgi esimene esineja lavale astus, võttis sõna festivali peakorraldaja Peep Veedla.

"Jumal armastab iiri muusikat ja Iirimaad. Ilm on täna ilus," sõnas Veedla.

Käsmu meremuuseumi peremees Aarne Vaik meenutas esimest Viru Folki. Tookord oli ta jalutanud küla peal, kui tema kõrvu kostis kaunis muusika. "See heli puudutas mind sügavalt," sõnas Vaik. Tookord mängis Sireli talu õues väike poiss Arvo Pärdi tuntud viisi "Ukuaru valss". "See poiss oli Kert Krüsban. Täna on ta jälle folgil. Staarina, suure tegijana. Viru Folk on äratanud ellu ühe suure lõõtsamehe," sõnas Vaik. Ta lootis, et kõigil on folgil võimalus kogeda seesugust võimsust. "Leida midagi nii ilusat," ütles Vaik. 

Iiri hümni saatel tõmbas Viru Folgi lipu masti Haljala valla oma iirlasest multiinstrumentalist Brian F. Devaney, keda kuuleb esinemas ka seekordsel folgil.

Peale avamist lavale tulnud karismaatiline bänd The Kilkennys pani eestlaste vere keema ja esimesed taktid tõid tantsuplatsi inimesi täis. 

Tagasi üles
Back