Viru Folgi rütmis: iiri muusika on Eurovisioni pailaps

Iirimaad on Eurovisionil saatnud edu.

FOTO: Eurovision

Koguperefestival Viru Folk tutvustab seekord iiri kultuuri ja festivali jooksul saab kuulata palju iiri muusikat. Iiri muusika on tuntud ja hinnatud üle maailma, erand ei ole ka rahvusvaheline levimuusikavõistlus Eurovision. 

Iirimaad võib konkurentsitult pidada Eurovisioni lauluvõistluse võitjaks, sest Iirimaa esinejad on võidu viinud koju seitsmel korral, sealhulgas kolm korda järjest aastatel 1992, 1993 ja 1994. Lauluvõistlust on kuuel korral korraldatud Dublinis ning ühel korral väikeses 1500 elanikuga Millstreeti linnas.

Iirimaa on saatnud lauluvõistlusele 42 laulu, neist seitse on lauluvõistluse võitnud ning 18 on lõpetanud esiviisikus. Iirimaa on ühel korral kaotanud õiguse osaleda võistlusel, sest 2001. aastal jäädi 21. kohale.

Iirimaa osales Eurovisionil esimest korda 1965. aastal, vaid kahel korral on nad üritusel osalemata jätnud. Vahele jäi ka 2002. aastal Tallinnas Saku Suurhallis toimunud võistlus.

Iirimaa artistid armastavad esitada oma laule inglise keeles, vaid 1972. aastal esindati riiki iirikeelse lauluga "Ceol an Ghrá".

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles