Lääne-Viru jooksunaine näitas elu teist aega

Kelly Nevolihhin (esiplaanil) võistles Eesti koondise eest kergejõustiku võistkondlikul EM-il kahel päeval. Foto: Marko Mumm

Euroopa võistkondlike meistrivõistluste teise liiga jõuproovil Varaždinis mõõtis Eesti kergejõustikukoondise eest pühapäeval 1500 meetri jooksus staadioniringe Kelly Nevolihhin.

Vinni vallast pärit atleet näitas elu teist aega, 4.25,83, millega saavutas kaheksanda koha. Nevolihhini isiklik rekord sel distantsil pärineb kahe kuu tagusest ajast, mil ta jooksis Lätis Ogres välja 4.23,75.

Võistluse korraldajad seekord täpsusega ei hiilanud. 1500 meetri jooksust osa võtnud naised pidid ootama oma etteastet ligikaudu pool tundi. Kui stardi ajaks oli märgitud ajakava järgi 17.30, siis sellel kellaajal viibisid sportlased alles call room'is ehk kogunemiskohas. Ka lahtijookse ei õnnestunud neil teha, vaid selle asemel lihtsalt istuti ja oodati. "Aga eks kõigil olid samasugused tingimused," märkis Kelly Nevolihhin.

Rajale pääsedes oli jooksu tempo tema sõnul esimesed kolm ringi pigem rahulikum. "Seejärel vajutati," lisas Nevolihhin. "Lõpus sellist särtsu enam polnud nagu hooaja alguses, aga elu teine aeg – ei saa viriseda."

Lõpptulemusena saavutatud kaheksas koht lisas Eesti koondise punktiarvele viis punkti.

Eesti võitis lõpuks jõuproovi, kogudes 336,5 punkti. Teise koha saavutas Sloveenia 321 ja kolmanda Taani 313 punktiga.