Sisukord
Uudised
Paberleht

Paar porgandit liiga ei teeks

2 min lugemist
Kunda tsemenditehas on Kunda–Rakvere raudteelõigu põhiline kasutaja. FOTO: Mihkel Maripuu

Kundas on välja käidud idee eraomandusse kuuluv raudteelõik riigile müüa. Majandusminister Taavi Aasa sõnul on Eesti Raudtee nõus kaaluma raudteelõigu soetamist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ülemöödunud sajandi lõpus Rakvere ja Kunda vahele rajatud raudtee kuulub AS-ile Kunda Trans ning lõiku kasutatakse kaubaveoks. Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum on välja käinud idee eraomanduses olev raudteelõik riigile müüa.

Vallbaumi sõnul teeniks raudtee riigile müümine mitut eesmärki. Lisaks Kunda elanike paremale ühendusele pealinnaga odavneks märgatavalt Kundast tarnitavate kaupade hind. “Eraraudteed on alati kallim kasutada kui riigile kuuluvat,” ütles Vallbaum. “Kui praegusel hetkel müüa riigile heas korras raudtee, siis saaks vältida vigu, mis omal ajal Haapsalu raudteega juhtusid. Kahtlemata tuleks investeeringuid sellesse lõiku teha, kuid majanduslikus mõttes oleks see kasulik. Kindlasti tõstaks see tehing märgatavalt näiteks Kunda tsemenditehase konkurentsivõimet Põhjamaades. Sadamani raudtee ehitamine on juba kaugem tulevik, millest saab rääkida, kui asjad on käima lükatud,” jätkas Vallbaum.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto