Kontrollimatu kütusevargus

Toomas Herm
Copy
Maaeluminister Mart Järvik (seisab) andis Kulina külas Barto puhkemajas kohalikele põllumeestele lühiülevaate, mis tehtud, mis teoksil ja mis ootab põllumajandust ees.
Maaeluminister Mart Järvik (seisab) andis Kulina külas Barto puhkemajas kohalikele põllumeestele lühiülevaate, mis tehtud, mis teoksil ja mis ootab põllumajandust ees. Foto: Toomas Herm

Täna Kulina külas Barto puhkemajas kohalike põllumeestega kohtudes tõdes maaeluminister Mart Järvik, et erimärgistatud diislikütuse vargusi pole riik suuteline praegu takistama.

Ministri sõnul tehakse küll kontrollreide erimärgistatud kütuse varguste tuvastamiseks, kuid iga tankla juurde kontrolli panna pole võimalik. Järvik tõi näite Järvakandist, kus Soome numbrimärkidega reka eestlasest juht laadis öötundidel klaasipuru. Küsimusele, miks ta öösel töötab, vastas sohver, et Eestis on lubatud koorma maksimaalseks kaaluks 40 tonni, Soomes 60. Tema paneb 60 tonni täis, ja et öösel eriti politseid kontrollimas ei ole, sõidab vaikselt sadamasse. Seal tangib veel erimärgistatud diislikütust, mis seaduse kohaselt on mõeldud ainult põllumajandusmasinatele.

Ministril oli teine, veelgi markantsem näide erimärgistatud kütuse väärkasutusest ehk vargusest. Samuti pakkus ta kahte võimalikku lahendit. Pikemalt loe homsest Virumaa Teatajast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles