Sisukord
Sport
Postimees

Ameerika korvpallurid tulevad taas tuuritama

2 min lugemist
Oklahoma (valgetes vormides) nime kandnud meeskonda on Lääne-Virumaa spordisõbrad näinud mitmel aastal. Septembris on nad taas siinse korvpallipubliku ees. FOTO: Arvo Meeks

Viimastel aastatel Eesti korvpallipublikule juba tuttav Ameerika ühendriikide Oklahoma piirkonna mängijatest koostatud meeskond teeb uues rivistuses Eestis järjekordse tööotsimise tuuri.

Jänkisid kaheksandat korda võõrustava Vinni spordikompleksi juht Ergo Prave rääkis, et seekord oodatakse Maarjamaale üheksast-kümnest pallurist koosnevat satsi, kelle rivistuses on ka kaks ülipikka, 210-sentimeetrist mängumeest.

Üheksa päeva Eestis viibiv meeskond kohtub treeningmängudes Rakvere Tarva (Eesti meistriliiga), KA Tallinna Kalev / TLÜ (esiliiga) ja KK HITO / BC Karjamaaga (esiliiga).

Ühe erandiga toimuvad kõik matšid Virumaal: Rakveres, Vinnis ja Jõhvis. Korra põigatakse ilmselt pealinna. Mänge alustatakse tuuril 13. ja 14. septembril Tarvas Cupi turniiril Rakveres ning kodumaale naastakse 20. septembril.

Oklahoma võistkonna mängijatest on Eesti publikule tõenäoliselt paremini mällu sööbinud endale TTÜ meeskonnas mitmeks aastaks mängupaiga leidnud Andrew Arnold, kes lõpuks abiellus siin ja sidus ennast Eestiga püsivalt.

Kõrgeima lennuga on siin nähtud meestest seni olnud kahemeetrine Anthony Brown, keda näeb endiselt mängimas Prantsusmaa kõrgliigas. Veel väärivad meenutamist kaks hooaega Rakvere Tarva ridades veetnud David Haughton, ühe hooaja samas olnud Brett McGee, mullu Šveitsi meistriliigas hõbeda võitnud Derek Winston ning Charles Barnes, kelle sportlaskarjäär jätkub tänini Slovakkias.

“Kõikide meeste nimed enam isegi ei meenu, kes siin käisid, aga neid võib ikka julgelt kahe käe sõrmedel üles lugeda,” rääkis Ergo Prave. “Ühel aastal, meenub, tolmutasid nad Kalev/Cramot ja Tartu Rocki nii, nagu ise tahtsid. Lõpuks olid sussid nii püsti, et said viimase mängu KK HITO käest pähe.”

Prave märkis, et ameeriklased tegid sellel ajal läbi ikka üsna hullumeelsena tundunud tuuri: kümne päeva jooksul mängiti järjest kümme mängu. “Õhtul oli mõnel vaja käia veel ööklubis, et siis hommikul järgmisele mängule Valka sõita,” kõneles ta.

"Kõikide meeste nimed enam isegi ei meenu, kes siin käisid." Ergo Prave, Vinni spordikompleksi juht
Seotud lood
10.07.2020 11.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto