Laulu- ja tantsupeo "Minu arm" salvestised kolisid mälupulgale

Inna Grünfeldt
Copy
Laulupeokontsert.
Laulupeokontsert. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eesti rahvusringhääling andis välja kinkekarbis mälupulga tänavuse laulu- ja tantsupeo "Minu arm" salvestistega.

​Juubelipeo sündmustest on taasvaadatav 13 tunni jagu meeliülendavat materjali: tantsupeo viimane etendus, laulupeo kaks kontserti ja rahvamuusikapidu.

Mälupulgale jäädvustatud kontserdid ja etendused on ERR-i režiigrupid üle vaadanud ja keskendunud kontsertide ja tantsuetenduse terviklikkusele. "Vähendasime otseülekannete intervjuude osakaalu ja saime kaamerapildi valikuga veelgi enam rõhutada peo emotsioone ja esinejaid ning pakkuda uusi leide laulukaare alt ja tantsuväljakult," märkis juubelipeo kajastamise vastutav produtsent Margus Saar.

Salvestistele lisaks sisaldab mälupulk laulu- ja tantsupeo teatmikku. Mälupulga maht on 64 GB, salvestised on Full HD-kvaliteedis (1920 x1080 pikslit). Mälupulgal olevaid salvestisi saab vaadata USB-pesaga seadmetes, sh arvutites ja televiisorites, mis mängivad H264-koodekiga MP4-faile.

Laulu- ja tantsupeo "Minu arm" korraldaja oli Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutus, juubelipidu jäädvustas Eesti rahvusringhääling. Tantsupeo idee autor ja pealavastaja oli Vaike Rajaste, teleülekande režissöör Krista Luts. Rahvamuusikapeo loominguline juht oli Juhan Uppin, teleülekande režissöör Rait Roland Veskemaa. Laulupeo kunstiline juht oli Peeter Perens, teleülekande režissöörid olid Ove Musting ja Rait Roland Veskemaa.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles