Sisukord
Uudised
Postimees

Mudelauto kulutas võistlustel läbi kolm akut

2 min lugemist
Janno Liiver läbis ööjooksu 10-kilomeetrise raja koos puldiautoga. FOTO: Erakogu

Rakvere noormees Janno Liiver otsustas paar nädalat tagasi, et tuleb esimest korda Rakvere ööjooksu rajale ja võtab kaasa mudelauto. Varem pole ta ise võistelnud, vaid on sõpradele eemalt kaasa elanud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Janno arvas, et kui tulla, siis teha midagi huvitavat. “Mõtlesin, et teeks midagi teistmoodi. Midagi, mida ei ole varem tehtud,” sõnas ta. Rock crawler ehk kividel ronija tüüpi mudelauto on Jannol olnud juba umbes aasta ja mööda linnatänavaid liikumisega tuleb see suurepäraselt toime.

Stardis ootas Janno koos mudel­autoga, kuni jooksjad minema olid lipanud, ning asus ise tempoka kõnniga teele. Eriline jooksumees Janno ei ole, kuid liigutamisest peab ta lugu küll. Kui mõni aasta tagasi pokemonide otsimise äpp telefonis populaarseks muutus, sai kaheksa-üheksa kilomeetrit pikk jalutuskäik noormehel harjumuseks. “Mingi aeg tuli puldiauto ning hakkasin autoga seda ringi käima. 10-kilomeetrisel ööjooksul oligi põnev, kas saan selle autoga tehtud,” selgitas 33-aastane noor mees ja lisas, et jalutajaid oli rajal veel. “Üks pisike poiss kõndis terve tee emme ja issi vahel. See oli hästi vahva. Liikusingi nendega koos, ergutasin neid,” meenutas Janno.

01.07.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto