Tšehhi tunnustatud komöödiat näeb priilt

Järgmisel esmaspäeval näeb Rakvere linnavalitsuse valges saalis Tšehhi komöödiat "Marjad".

FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Esmaspäeval, 26. augustil kell 18 korraldab Rakvere kultuurikeskus koostöös Tšehhi vabariigi suursaatkonnaga filmiõhtu. Rakvere linnavalitsuse valges saalis näidatakse komöödiat “Marjad”.

Linateos räägib sellest, kuidas Honza otsustab nii enda kui ka oma vanaisa unistuse täide viia ja hakkab hoolitsema oma vanaisa viinamarjaistanduse eest.

Samal ajal liitub Honzaga tema sõber Jirka, kellel on eriline omadus segadust tekitada. Kõrvalmajas elab kena tütarlaps Klàrka, kellesse Honza armub. Kõik tundub kui ilus puhkus ja idüll, kuid äkitselt muutuvad asjad keeruliseks.

Rakvere kultuurikeskuse direktor Eve Alte rääkis, et Tšehhi filmiõhtu kasvas välja paar kuud tagasi Tšehhi suursaadiku Gabriela Tománková visiidist Rakvere linnapea Marko Tormi juurde ja kindlasti ei jää see ainukeseks ürituseks, mida kultuurikeskus saatkonnaga koostöös lähiajal ette võtab.

“Oodata on veel nii mõndagi põnevat. Alustame aga kerge komöödiaga ning filmisõpradele on oodata saatkonna poolt ka veidi külakosti,” ütles Eve Alte.

Filmi “Marjad” on peetud Tšehhi viimase aja üheks parimaks komöödiaks ja see võitis Tiburoni rahvusvahelisel filmifestivalil San Franciscos parima komöödia auhinna Golden Reel. Film on ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs on tasuta. 

Tagasi üles