Sisukord
Uudised
Postimees

Tuntud oravate firma tahab Kunda hooldekodu üle võtta

2 min lugemist
Praegu käivad Kunda hooldekodus ümberehitustööd. Teha oleks vaja veel mitu investeeringut, mis aga vallal üle jõu käiksid. FOTO: Vladislav Musakko

Kunda hooldekodu on osutunud Viru-Nigulale koormavaks, mistõttu kavandatakse selle andmist erakätesse. Pakkumise on teinud OÜ Südamekodud, milles osalus ärimehel Rain Rosimannuselgi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kunda hooldekodu on ööpäevast üldhooldusteenust pakkuv hooldeasutus, mille pidaja on Viru-Nigula sotsiaalhoolekande keskuse kaudu kohalik omavalitsus. Nii ei pruugi see aga jääda kauaks, sest hooldekoduteenuse pakkumine on vallale finantsiliselt kahjulik. Kuigi alates eelmise aasta jaanuarist on hooldekodus kuutasu tõstetud 530 eurolt 650 eurole, peab omavalitsus asutuse toimimiseks märkimisväärselt peale maksma.

Kui selle aasta Viru-Nigula valla eelarves on hooldekoduteenuse müügist plaanitud saada 304 371 eurot tulu, moodustavad kulud samal ajal 370 445 eurot. See tähendab omavalitsusele ligemale 65 000 euro suurust väljaminekut. Sealjuures ei ole kuludesse arvestatud vajalikeks investeeringuteks kuluvaid summasid.

27.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto