E, 30.01.2023

Greete Steinburg jäi Tallinna rattamaratonil kolmandaks, kuid pärjati maastikurattasarja üldvõitjaks

Anu Viita-Neuhaus
Greete Steinburg jäi Tallinna rattamaratonil kolmandaks, kuid pärjati maastikurattasarja üldvõitjaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Greete Steinburg jäi Tallinna rattamaratonil kolmandaks, kuid pärjati maastikurattasarja üldvõitjaks
Greete Steinburg jäi Tallinna rattamaratonil kolmandaks, kuid pärjati maastikurattasarja üldvõitjaks Foto: Imre Avaste

Tallinna rattamaratoni võitsid Markus Pajur ja Mari-Liis Mõttus. Bosch Eesti maastikurattasarja üldvõitjateks tulid Gert Jõeäär ja Greete Steinburg.

22. Tallinna rattamaratoni võistluspaigas Kõrvemaal tervitas rattureid täna hommikul hele päike. Kaunis suvepäev meelitas kohale üle 900 väikese ja suure rattasõbra. Tänase sõidu tulemusel selgusid ka sarja üldvõitjad ning see lisas kogu sõidule ekstrapõnevust.

47 km põhisõidu paremad kulutasid raja läbimiseks aega vähem kui 1 tund ja 40 minutit. Tasavägiselt kulgenud võistluse võidu võttis Markus Pajur, kelle tulemuseks märgiti 1:37.51. Teise koha saavutas Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 1:37.58 ning kolmandana veeres üle lõpujoone Rein Taaramäe ajaga 1:38.08.

Naiste arvestuses nii tihedat rebimist ei olnud ning ajavahed esikuuiku hulgas kujunesid suuremaks. Kiireim õrnema soo esindaja oli täna Mari-Liis Mõttus (Haanja RK) ajaga 1:51.18, teiseks sõitis end Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team I) ajaga 1:54.11 ning kolmandana jõudis finišisse Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 1:56.39. Kuue parema hulka mahtusid veel Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) 1:59.51, Merili Sirvel (RR Siplased / Vitax) 2:01.45 ja Iiris Takel (Spordipartner Racing Girls) 2:03.04.

Noorte- ja matkasõidul osalejad läbisid Kõrvemaal 17 km ning kiireimad olid noormeestest Henri Valmsen (Viljandi Rattaklubi 1) ajaga 39.52 ja neidudest Laura Lizette Sander ajaga 39.53.

Tänane etapp tõmbas joone alla kogu Bosch Eesti maastikurattasarjale ning nii meeste kui naiste arvestuse parimad olid enne seda veel lahtised. Meestest saavutas napi võidu Gert Jõeäär, kes edestas Peeter Tarvist ja Taavi Kannimäed (Team Antsla). Naistest tagas tänase kolmanda kohaga sarja üldvõidu Greete Steinburg, kellele järgnesid Iiris Takel ja Maris Kaarjärv.

Aktiivseima ratturi tiitli viis ülinapi eduga Gert Jõeääre ees koju aga Peeter Tarvis. Võistkondadest oli edukaim Veloplus ja naiskondadest Spordipartner Racing Girls.

Maastikurattasarja peakorraldaja Enno Eilo jääb tänavuse hooajaga väga rahule. "Igal etapil oli rohkem osalejaid kui möödunud aastal. Ka viimane etapp õnnestus hästi, sest esmane tagasiside on väga positiivne," lausus Eilo. 

Sarja koondtulemusi näeb SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles