Eesti parimad raiesportlased on selgunud  

Rakveres selgusid parimad raiespordis. Vasakult: Jukka Perämäki, Helvis Koort ja Anto Laas.

FOTO: Vladislav Mussako

Täna ja eile toimunud raievõistlusel saavutas Eesti meistritiitli Helvis Koort. Husqvarna võistkonna mehele oli see teine meistritiitel, viimati võitis ta tiitlivõistluse 2017. aastal. Raievõistluse xCUT CUP võitis 1658 punktiga soomlane Jukka Perämäki.

Raievõistluste xCUT CUP 2019 viimasele etapile olid end registreerinud kõik varasemad tiitlivõitjad, mis tähendas, et oodata oli  tihedat konkurentsi.

Eile alustati Salla kuursaali platsil langetamisega. Perämäki tegi alustuseks kohe tugeva tulemuse, saades langetamises 659 punkti. Koort oli pärast langetamist parima eestlasena teine, tema punktiskoor oli 658.

Tänast võistluspäeva alustas Koort kohe alavõiduga saeketi vahetuses, saades 136 punkti. Kombineeritud järkamises kogus värske meister 182, täpsussaagimises 238 ja laasimises 432 punkti. Võistluste kogusummaks andis see 1646 punkti ja Eesti meistritiitli. Üldarvestuses oli kolmas Anto Laas (1637 punkti).

Helvis Koort ütles, et emotsioonid on laes. "Esimene ala, langetamine, andis mulle hea tulemuse. Teine ala, ketivahetus, tuli ajaga 9.48. See on täiesti maailmaklass ja selle pealt oli hea edasi minna. Läksin teisi alasid tegema rahulikult," sõnas Koort.

Viimase ala kohta märkis ta, et esimena rajale minna talle ei meeldi. "Õnneks oli soomlane ees ja ma sain minna oma tulemust tegema," lausus Koort. Ta lisas, et ausalt öeldes poleks tal olnud midagi selle vastu, kui võidumees oleks olnud keegi teine. 

Koort uskus, et järgmisel aastal ootavad teda ees maailmameistrivõistlused, kus ta suudab endale koha tagada Eesti võistkonnas. "Senised tulemused on näidanud, et see koht tuleb," lausus Koort.

Raievõistluse juunioride arvestuses tuli 1559 punktiga võitjaks Ralf Elfenbein. Teine oli Kaspar Semm (1553 punkti) ja kolmas Peeter Mitt (1549 punkti).

Võistluste peakorraldaja Mart Kelk sõnas, et jäi üritusega väga rahule. "Viimasel etapil oli palju võistlejaid ja konkurents tihe. Sisuliselt selgus kõik viimase ala ehk laasimisega. Publik oli lahe ja kaasaelajaid palju. Rakvere tõestas, et on tõesti väge täis," ütles Kelk.

Tagasi üles