Galerii: vaata, need on tänavused kauni kodu konkursi võitjad   

Perekond Pildi kodu Tapa linnas pälvis presidendi tunnustuse.

FOTO: Lääne-Viru Omavalitsuste Liit

President Kersti Kaljulaid andis pühapäeval Kilingi-Nõmmel üle auhinnad Eesti kaunimatele kodudele. Lääne-Virumaalt said väärt tunnustuse kolm kodu. Vaatame need kaunitarid üle.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu komisjon valib igal aastal maakonna kaunimate kodude hulgast välja need, millele Eesti taasiseseisvumispäeva paiku annab president üle tunnustuse. Tänavu saavutasid tunnustuse need kodud.

Perekond Varinurme kodu Aseris: rododendronid on kõikjal

Üks punastest tellistest maja kõrgub Aseris kauni koduaia ees. See on perekond Varinurme kodu savilinnas, kus segapuude salu tekitab seina, mille taga peidab õu kaunist haljastust. Sealses aias on palju avarust, mõnusad puhkenurgad upuvad puudesse, põõsastesse, lilledesse.

Maja, kus kunagi elasid loomad, on hubane eramu, millel lopsaka rohelusega kaunis terrass. Perekond Varinurme lemmikud on rododendronid, neid leidub aias kõikjal.

Mari Riina ja Kaius Mölderi kodu Rakveres: üllatused igal sammul

Rakvere ühe vilka liiklusega tänava äärde jääb roheline plankaed, mille taga avaneb võlumaailm. Detailirohke, lopsaka taimestikuga aia on 15 aasta jooksul loonud põnevaks kunstnikust perenaine.

Aed pakub üllatusi igal sammul, Mari Riina hobi ja armastus on aeda toonud savilinnud, -vaasid ja toredad kõnniteeplaadid.

Aias ei puudu veesilm, selle süda on romantiline paviljon, mille hingeks perenaise maalitud kunstiteosed.

Aias leidub mitmesuguseid võimalusi puhkamiseks: hommikukohvi saab juua terrassil, õhtupäikest nautida peremehe kätetööna valminud pingil. Enamik taimedest on aeda jõudnud kingitusena, nii-öelda rohevahetuse käigus.

Perekond Pildi kodu Tapa linnas: fantaasiast pungil

Tapa linnas on üks valge maja suure aiaga, kus looklevad lainetena lille- ja taimepeenrad. Nii maja- kui ka aiakujunduses annab tooni mereteema, mida silm näeb ka aiamajas, merele vihjavaid väikeseid detaile on pikitud peenardele, neid leidub mängumajas. Mõeldud on kolme väikese lapse fantaasiamaailma loomisele – uhkete tornide, kiikede ja liumäe varjus toimetavad kanad, laste lemmikud. Unustatud ei ole ka pere suurimaid ega vanimaid: aeda on mahutatud teismelisele majake, pererahvale saun, mis samuti on ümbritsetud uhkete taimedega. Oskuslikult on vanade õunapuude alla ja vahele püstitatud aiamaja. Kogu aiakujundust aitab siin kodus rõhutada hästi hooldatud tihe muru.

Tagasi üles