T, 30.05.2023

Omniva Rakvere jaotuskeskus kogub vähekindlustatud peredele koolitarbeid

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Omniva koolitarvete kogumiskast.
Omniva koolitarvete kogumiskast. Foto: Erakogu

Eile alustas Omniva Rakvere jaotuskeskus aktsiooniga, mille käigus kogutakse kooliasju Rakvere linna vähekindlustatud perede lastele.

Kooliasjade kogumiskast pandi püsti Rakvere postkontorisse ja asju saab sinna igaüks tuua kuni 14. septembrini. Projekti koostööpartneriks on Rakvere linnavalitsus, kes aitab kogutud esemed lasteni toimetada.

Oodatud on kõik koolitarbeid: uued vihikud, kaustikud, pliiatsid, pastakad, kunstitarbed jne. Hinnatud on ka puhtad ja vähekasutatud pinalid, koolikotid ja õppimist toetavaid raamatud (teatmeteosed, sõnaraamatud, atlased jne).

Rakvere jaotuskeskuse juhi Sigrid Karoni sõnul tuli initsiatiiv selline toetus käima lükata jaotuskeskuse töötajatelt. "Kuuldes, et Rakveres on ligi 50 last, kes alustavad õpiaastat tühja koolikotiga, mõtlesime, et saame üheskoos neid lapsi aidata ja puuduvad koolitarbed kokku koguda," lausus ta. "Usume, et meie kõigi võimuses on maailma paremaks muuta ja alustama peab just oma kodu lähedalt," lisas Karon. "Pole saladus, et paljudel peredel on jäänud ka koolitarbed koju kasutuna seisma, sest lapsed on suureks kasvanud. Kohalike õpetajate sõnul on peresid, kel ei jätku vahendeid isegi kõige tavalisemate vihikute, pliiatsite ning kunstitarvete ostmiseks. Harvad ei ole ka juhused kui õpetajad neid ise kooliaasta vältel lastele soetavad."

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles