Esitati avaldus Marko Tormile umbusalduse avaldamise algatamiseks
Täiendatud kell 17.07, lisatud sotsiaaldemokraatide kommentaar.

Marko Torm.

FOTO: Vladislav Musakko

Tänasel Rakvere linnavolikogu istungil esitati avaldus, millega soovitakse algatada umbusalduse avaldamine Rakvere linnapeale Marko Tormile.

Avaldusele on alla kirjutanud kuus linnavolikogu liiget: Andres Jaadla ja Allan Jaakus valimisliidust Rakvere Heaks, Marti Kuusik ja Anti Poolamets EKRE-st, Kelly Konetski-Ramul ja Velvo Väli sotsiaaldemokraatidest. Roman Kusma pooldab küll umbusalduse avaldamist, kuid hilines koosolekule, seetõttu tema allkiri puudub.

Umbusalduse ajendiks on küll Moonaküla tänavate ehitus. Linnapeale heidetakse ette Moonaküla linnaosa teedeehituse etappide läbiviimisel ebakorrektsust, alates finantseerimise planeerimisest ja selle menetlemisest volikogus, lõpetades ehituse ja järelevalve puuduliku korraldamisega. Samuti asjaosaliste kinnistuomanike arvamuse sisulise mittearvestamisega.

"Oleme rahulolematud linnapeale juba harjumuseks muutunud ebakorrektse finantskäitumisega linnavolikogus eelarve menetlemisel, kus Moonakülas reaalsete ehitustöödega alustati maikuus, ehitusluba võeti projektile 3. juunil, aga nõusolek laenu võtmiseks oli volikogus otsustamisel alles 19. juunil 2019. Tegemist on ootamatu, ligi miljoni euro suuruse investeeringuga laenurahast, mis seab ohtu muuhulgas ka linna arengukavas ette nähtud tuleviku suurprojektide realiseerimise," seisab avalduses.

Muu hulgas seisab umbusaldusavalduses järgnev lause: "Vastuvõetamatu on ka linnapea osavõtmatus suhtlemisel asjaosalistega ja ignorantne suhtumine piirkonna elanikesse."

Samuti mainis umbusalduse avalduse koostamist eest vedanud Jaadla, et selle asemel, et asuda olukorda lahendama, sai Jaadla linnapealt läbi telefoni pragada, sest julges abi paluda linnaametnikelt Moonaküla-teemalise info levitamisel.

Rakvere linnavolikokku kuuluvad sotsiaaldemokraatliku erakonna esindajad Kelly Konetski-Ramul ja Velvo Väli andsid oma allkirjad Rakvere linnapea Marko Tormi umbusaldusavaldusele ning põhjendasid oma otsust sellega, et linnapea on pea kahe aasta jooksul korduvalt ignoreerinud koostööd nii Rakvere volikogu kui ka linna teiste sihtgruppidega.

"Viimaseks ilmekaks näiteks Marko Tormi koostöövõimetusest on kurikuulus kõnniteede ehituprojekt Moonakülas," ütles Konetski-Ramul. "Üks halvasti läinud projekt, mille juures on tehtud küll ilmselgeid vigu, oleks andestatav. Aga kindlasti ei ole mõistetav ega aktsepteeritav olukord, kus linnapea küsib volikogult alles pärast ehitustööde algust nõusolekut miljonilise projekti rahastamiseks. See on põhimõtteliselt vale hoiak."

Velvo Väli hinnangul pole tegu ainsa korraga, kui volikogu poole pöördutakse raha küsimiseks alles siis, kui otsused on tehtud ja asjad juba töös. "Sellise tegutsemise tagajärjel lükkuvad määramatusse teised kauaoodatud investeeringud, näiteks Pärdi kontserdimaja," lisas Väli.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles