Homsel ööl süüdatakse iilastuled

Lääne-Virumaa mitmes paigas süüdatakse muinastuled.

FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Laupäeval süüdatakse üle Eesti muinastulede lõkked. Kui ammustel aegadel pandi need lõõmama rannas, et näidata tagasiteed merelt, siis ajapikku on tulede läitmine muutunud lihtsalt ilusaks suvelõpukombeks, millega viibata hüvastijätuks suvele ja olla üks õhtu koos sõpradega.

Sel aastal on võimalik muinastulede ööl süüdata koguni virtuaalne lõke ning tuliuue äpi abil leida endale lähim lõkkekoht.​

Kuid Lääne-Virumaal on mitu üritust ka päris lõkkega.

Rutja Rannapere suvekohviku õuel esinevad kell 20 oma värske loominguga noored lauljad Eva-Lotta ja Madis.

Võsu sadamas algab kell 20.30 maaliline õhtu kahe eesti lõõtsa ja kahehäälse lauluga Asso Indi ja Martin Mülleri esituses.

Kundas tehakse kell 20.30 valik eesti luulest ja muusikast. Tiina Mälberg ja Karl Robert Saaremäe loevad luuletusi, musitseerivad Ingely Laiv ja keelpillitrio koosseisus Katariina-Maria Kits, Mart Kuusma, Marius Järvi kavaga "Rannal ja veel... "

Vergi sadamas läheb kell 21 lahti suur mürts ja trall, lava vallutavad Shanon ja Must Hunt. Valguse, muusika ja efektide eest vastutab Virgo Kaaret.

Käsmus süüdatakse kell 20 muinastuled, mida muusikaga kaunistab Genevieve Andræssen – Juniper & The Wolf.

Vainupea kabelis tähistatakse kaunist õhtut kell 19 algava kontserdiga: esineb vokaalansambel AAkolm Rakverest koosseisus Jane Sepajõe, Anne-Ly Linde, Liis Lillemägi. Klaveril saadab Kelli Pärnaste. Kavas on laulud meilt ja mujalt.

Aseri rannas süüdatakse kell pool üheksa õhtul lõke tuleloitsuga.

Liimala rannas annavad kell 19.30 uhke kontsert Anu Taul, Tarmo Noormaa ja eesti-ukraina folkmuusikat mängiv ansambel Svjata Vatra. (VT)

Tagasi üles