Sisukord
Uudised
Postimees

Kuraditosinasse maakonna kooli astus lapsi alla kümne

3 min lugemist
Aseri äsja remonditud koolis alustas kooliteed tavapärane arv kooliuusikuid – 11. Esimesse klassi minejate hetked talletati perearhiividesse. FOTO: Vladislav Musakko

Kui Eestis alustas kooliteed tänavu 14 500 last, siis Lääne-Virumaal võib ennast esimese klassi õpilaseks pidada 618 poissi-tüdrukut. Siiski on maakonnas koole, kus kooliuusikuid jagub vaid mõnesse pinki, ja neidki, kus esimene klass tühjaks jäi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vinni vallas asuva väikese, 16 lapse ja kolme õpetajaga Tudu kooli direktoril Helgi Arrol on rõõm hääles. Kui on olnud aastaid, mil esimesse klassi tuleb juhuse tahtel õppima üks laps, siis tänavu alustab kooliteed lausa neli poissi-tüdrukut. “See on rõõmustav ja kobe arv,” lausus Arro. Veelgi enam. Direktori sõnutsi on kohe tulemas järgemööda paar ilusat aastat, kui lapsi lisandub kooliperre kenasti. “Tudusse tuleb noori lastega peresid. Praegu on hästi. See on rõõm, et lasteaias on 18 last. Meie jaoks on igaüks neist väärtus,” ütles Arro. Positiivne on ka see, et lapsed hoiavad oma kooli ja kogukonnale on kodulähedane väike haridustempel tähtis.

Nii jäädakse ka ellu, arvas direktor, kes siiski ei taha kaugeleulatuvaid plaane teha.

04.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto