Maadlejad jagasid meistrimedaleid

Tapa SK maadleja Rainer Viilveer (sinises) tuli Lääne-Viru meistriks kehakaalus kuni 60 kg. Pildil maadleb ta Tapa maadluspäeval. Foto: Arvet Mägi

Lääne-Virumaa tänavused meistrid kreeka-rooma ja naistemaadluses selgusid läinud pühapäeval Tapa spordikeskuses peetud jõuproovil.

Tapa spordiklubi eestvedamisel Tapa spordikeskuses peetud maadluse Lääne-Virumaa tiitlivõistlustel käis matil medalite pärast heitlemas ligi sada noort ja täiskasvanud maadlejat.

Õpilaste nooremas võistlusklassis (sündinud 2001. aastal ja hiljem) saavutas kreeka-rooma maadluse kehakaalus kuni 25 kg esikoha Väike-Maarja poiss Kristjan Jaago, teise koha sai Joel Visnapuu (Väike-Maarja) ja kolmanda Igor Musika (Tapa SK).

Kehakaalus kuni 29 kg tuli võitjaks Tapa poiss Endrik Jaanis, teise koha saavutas Karel Nõmmiste Väike-Maarjast ja kolmanda Sergo Leht Tapalt.

Kõige arvukama osavõtuga kaalukategoorias - kuni 33 kg - võitis meistrikulla Olavi Laisarv (Tapa), hõbedale maadles Kalle Laisarv (Tapa) ning pronksile Markus Julius Holmberg (Kadrina).

Kehakaalus kuni 37 kg tuli esikohale Romel Seemann (V-Maarja), teise koha sai Tauri Altmäe (Kadrina) ning kolmanda Jegor Sahno (Tapa). Kehakaalus kuni 42 kg oli võidukas Artur Morgenson Tapalt, teisele kohale tuli Anvar Sild Kadrinast ning kolmandale Kristofer Potman Rakkest. Üle 42 kg kehakaalus võttis võidu Ats Pajula (Tapa).

Naistemaadluses oli kõige tihedam konkurents kehakaalus kuni 35 kg, kus kolmikvõit läks Tapa spordiklubi (SK) võistlejatele: esikoha saavutas Kristina Rõnkevitš, teise koha sai Polina Sahno, kolmas oli Margareta Jakimainen. Kuni 42 kg kehakaalus võidutses Greeta Staal Tapalt.

Õpilaste vanemas võistlusklassis (1996. a ja hiljem sündinud) sai kehakaalus kuni 32 kg esikoha Sandro Palmits (V-Maarja), kuni 35 kg oli võidukas Holger Toots (V-Maarja), teise koha sai Valter Klettenberg (Tapa) ning kolmanda Andris Pent (V-Maarja). Kuni 38 kg kehakaalus võitis esikoha Jegor Jakovlev (Tapa), teine oli Nikolai Senin (Kadrina).

Kehakaalus kuni 42 kg oli võidukas Pjotr Jastremski (Rakvere), teise koha sai Ülo Põder (Tapa). Kuni 47 kg kehakaalus kuulusid esikolmikusse Georg Jakimainen (Tapa), Danil Hamidžanov (V-Maarja) ja Tormi Rand (Kadrina).

Kehakaalus kuni 53 kg võitis esikoha Reijo Pajussaar (Kadrina), teise koha sai Simo Johannes Korka (Rakvere), kolmas oli Heinri Kond (Rakke). Kaalukategoorias kuni 57 kg oli võidukas Martin Pajussaar (Kadrina), Kuldar Kangur (V-Maarja) oli teine.

Kuni 66 kg tuli võitjaks Tapa maadleja Arvi Freiberg, teise koha sai Kaspar Odraks Rakverest. Kehakaalus kuni 88 kg võitis kulla Janar Kukk (Rakvere), Robert Allik (Tapa) oli teine ning Karl Ossi (Rakvere) kolmas.

Tüdrukutest pälvis naistemaadluse kehakaalus kuni 55 kg esikoha Liis Järvamägi Väike-Maarjast, kuni 63 kg kehakaalus tuli meistriks Olga Koroleva (Tapa), Anni Pent (Väike-Maarja) oli teine.

Mehed pidasid maadlusmatše kuues kaalukategoorias. Kuni 55 kg tuli Lääne-Viru meistriks Martin Pajussaar Kadrinast, kuni 60 kg Rainer Viilveer Tapalt. Teise koha sai Raineri järel Sergo Renter Rakverest.

Kaalukategoorias kuni 66 kg võitis säravaima medali Dmitri Gorjuško (Tapa), hõbedale maadles Kaupo Kütt (Kadrina) ning pronksile Argo Metsaru (V-Maarja). Kehakaalus kuni 74 kg, kus konkurents oli kõige tihedam, võitis kulla Kadrina spordiklubi esindaja Siim Abner, hõbeda pälvis Rauno Kuusemets (V-Maarja) ning pronksi Jarko Visnapuu (V-Maarja).
Kaalukategoorias kuni 96 kg krooniti Lääne-Viru meistriks Tapa spordiklubi maadleja Alik Tseiko, hõbemedali sai Alvis Laks Rakverest ning pronksi Andrei Bitsutski Tapalt.

Raskekaalus (kuni 120 kg) võitis meistrikulla Elari Piksar, teisele kohale tuli Arpo Vainola ning kolmandale Mihkel Allikmäe, kõik kolm esindavad Tapa spordiklubi.