"Märka vabatahtlikku!" otsib Eesti tublisid vabatahtlikke

"Märka vabatahtlikku!" patroon on vabariigi president.

FOTO: Tairo Lutter

Alates tänasest kuni 10. oktoobrini oodatakse kandidaate vabatahtlike tunnustamisele "Märka vabatahtlikku!", mille patroon on vabariigi president.

Tunnustuse eesmärgiks on avaldada austust ja tänu inimestele, kes on vabatahtlikult panustanud Eesti ühiskonna arengusse, ning tuua neid esile.

"Tänavu tahame erilist austust ja tänu avaldada nendele vabatahtlikele ja vabatahtlike kaasajatele, kes teevad oma tegevusi säästvalt ja elukeskkonna ning tuleviku suhtes lugupidavalt," ütles Kodukandi vabatahtliku valdkonna juht Eha Paas.

Kandidaate saavad esitada kodanikuühendused, riigi- või omavalitsusasutused, ettevõtted, aga ka eraisikud. "Kutsume kõiki inimesi üles hetkeks peatuma ja märkama meie ümber tublisid vabatahtlikke ja nende kaasajaid," sõnas Paas.

Oma kandidaate saad esitada Vabatahtlike Värava (http://vabatahtlikud.ee/) kaudu 10. oktoobrini.

Kandidaate oodatakse kolmes kategoorias:

1. Aasta vabatahtlik: tunnustame vabatahtlikke, kes on järjepidevalt panustanud Eesti ühiskonna arengusse.

2. Vabatahtlike kaasaja, juhendaja: tunnustame vabaühendusi, algatusi või inimesi (juhendajaid), kes on järjepidevalt ja läbimõeldult juhendanud vabatahtlikke, neid innustanud ja kaasanud.

3. Ettevõte või asutus: tunnustame ettevõtet või avaliku sektori asutust, mis on soodustanud oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendus(t)es. Loodame, et kandidaatideks esitatakse ettevõtteid ja avaliku sektori asutusi, kes toetavad asutuse töötajate erialast panust või töötajate heategevuslikke algatusi näiteks annetuste kogumisel, korrastustöödel või talgutel.

Tunnustused antakse üle 7. detsembril Saku mõisas. Vabatahtlike tunnustusüritust on korraldatud alates aastast 2005. Aastate jooksul on tunnustuse pälvinud 364 vabatahtlikku ja vabatahtlike kaasajat. Koos vabatahtlike tunnustamisega antakse tänavu üle kodanikuühiskonna aasta tegijate auhinnad.

Tagasi üles