N, 2.02.2023

Naumi tõrjed ja meeskonna võitluslikkus viisid Tapa üllatusvõiduni

Naumi tõrjed ja meeskonna võitluslikkus viisid Tapa üllatusvõiduni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Martin Adamson (viskel) ja kogu Tapa käsipallitiim näitasid hooaja esimeses ametlikus mängus suurt võidutahet, mis viis nad ka lõpuks sihile.
Martin Adamson (viskel) ja kogu Tapa käsipallitiim näitasid hooaja esimeses ametlikus mängus suurt võidutahet, mis viis nad ka lõpuks sihile. Foto: Ain Liiva

Eesti meeste käsipalli meistriliiga avavooru viimases mängus võitis Spordiklubi Tapa enam kui paarisaja hääleka koduse pealtvaataja toel eelmise aasta hõbedaomaniku HC Tallinna 21:20 (poolaeg 9:9).

Tapalaste üheks kangelaseks kerkis väravavaht Mikola Naum, kes tegi kogu kohtumise vältel korralikku tõrjetööd ja nurjas tagatipuks mängu otsustavatel hetkedel kaks pealinlaste seitsme meetri karistusviset.

Tervikuna vääris SK Tapa võitu HC Tallinna meeskonnast rohkem. Seda tunnistas ka pealinna klubi eesotsas peatreeneri debüüdi teinud Risto Lepp. Ta lükkas ümber väite, nagu oleks nad tapalasi alahinnanud. "Sugugi mitte. Läksime võitluslikult peale ja olime valmis," lausus ta. "Tapal on väga hea kodupublik, kes aitas kaasa, ja oli näha, et mängijad võitlesid kogu aeg. Nägime kohe alguses, et tuleb raske mäng."

Risto Lepa sõnul puudusid nende rivistusest mitu pisivigastustega kimpus pallurit, teiste hulgas Markus Viitkar, Enrico Anton ja Uku-Tanel Laast. "Meil oli väike koosseis, aga sellegipoolest respekt Tapale ja muidugi Mikola Naumile väravasuul – nad mängisid väga võitluslikult," lisas Lepp. HC Tallinna loots märkis veel, et nende positsioonirünnak ei toonud loodetud edu, samuti ei suudetud võõrustajatele peale suruda kiiret mängu. "Tublid. Jääb hästi meelde, aga võtan neid mänge niimoodi, et kaotustest on alati midagi õppida. Kas võit või kaotus, kuid tahan lõpuks oma nägemust võistkonnale peale suruda. Selge see, et selleks kulub aega ja tulevad alguses tagasilöögid. Midagi hullu ma siin ei näe."

Õhtu üks peategelasi Mikola Naum rääkis, et Eesti treeneritel oleks ükskord aeg hakata aru saama, milline kaal on meeskonnas väravavahil. "Väravavaht on oluline. Kui seda ükskord mõistetakse, siis hakkab ka Eesti käsipall arenema," tähendas ta. "Mäng ise oli krobeline. Võiksin samuti öelda, et meil oli pool võistkonda puudu, aga ei räägi sellest, sest teine pool, kes kohal viibis, tegi väga kõva tööd. Positiivne oli, et isegi nii krobelise mänguga suutsime võita. Pole millegi üle kurta."

Võitjate resultatiivsematena viskas Aleksander Oganezov seitse ning Martin Adamson ja Ivary Volkov kumbki neli väravat. Kaotajate parimaks kerkis Rauno Aus kuue väravaga.

Märksõnad
Tagasi üles