Uksetootja JELD-WEN kahandas käivet ja kasvatas kasumit

JELD-WEN Eesti AS-i Rakvere tehases toodetakse peamiselt sise- ja välisuksi.

FOTO: Meelis Meilbaum

Uksetootja JELD-WEN Eesti AS-i müügitulu vähenes mullu 4,8 protsenti 64,7 miljonile eurole, kasum kerkis aga 17 protsenti 1,2 miljoni euroni.

Aasta esimesel poolel olid puidutoorme hinnad stabiilsed, kolmandas kvartalis alanud saematerjali hinnalangus jätkus ka neljandas kvartalis. Palgihinna suurem kasv oli 2017. aasta lõpus ning 2018. aasta jooksul jäi see stabiilseks, märkis ettevõte möödunud majandusaasta aruandes.

Valdav osa käibest ehk 58,4 miljonit eurot tuli mullu ehituspuusepa- ja tisleritoodete tootmisest. 3,1 miljonit eurot sai ettevõte tulu teenuste müügist, sama palju moodustasid muud tulud.

Firma investeeris möödunud aastal 2,2 miljonit eurot, aasta varem oli investeeringute maht 1,5 miljonit eurot.

Ettevõtte töötajate keskmine arv täistööajale taandatuna kahanes mullu 32 võrra 745 töötajale. Tööjõukulud kahanesid seejuures aastaga 1,9 protsenti 14,4 miljonile eurole.

Bilansipäeva seisuga oli ettevõtte jaotamata kasum 51,2 miljonit eurot.

Ettevõte pakub ukselahendusi, kattes peamised tootesegmendid ehk valmistades sise- ja välisuksi. Uste põhidisain on eri turgudel sarnane, kuid mõõtmed, sulused ja lengid on kohandatud konkreetse turu standardite järgi.

JELD-WEN Eesti emaettevõte on JELD-WEN Europe Ltd, mis on registreeritud Suurbritannias ja kuulub omakorda Ameerika ühendriikides registreeritud JELD-WEN-i kontserni.

Tagasi üles