Muugas avati pink Ilma Lausveele

Muuga spordihoone juht Vaimar Abel kruvib nimelisele pingile sildi, pealt vaatab päevakangelane Ilma Lausvee.

FOTO: Hilje Pakkanen

Täna avati Muugas spordihoone ja raamatukogu ees nimeline pink Ilma Lausveele, kauaaegsele Muuga maanaiste selts Eha eestvedajale ja külaelu edendajale.

Muuga Maanaiste Selts asutati 1928. aastal. Seltsi tegevus, mis soikus nõukogude perioodil, äratati Ilma Lausvee initsiatiivil koos Eesti taasiseseisvumisega taas ellu. Ilma Lausvee on olnud aastakümneid seltsi eestvedaja, tegus projektide kirjutaja. Seltsil on Muuga spordihoones oma korrastatud ruumid, kus on üleval kangasteljed ja kus saab ka kool pidada tööõpetuse tunde. Selts osaleb oma liikmete valmistatud käsitööesemetega Muugas peetavatel üritustel ja mujal käsitöölaatadel.

Seltsi tiiva all on varasematel aegadel tegutsenud rahvatantsurühm, näitering ja segakoor, kapell. Elanikkonna vähenedes ja vananedes on praeguseks tegutsema jäänud vaid kapell. Muuga maanaised suhtlevad aktiivselt teiste seltsidega. Kogu Muuga kultuuri- ja seltsielu on Muuga maanaiste õlul. Koos Muuga kooliga korraldatakse Muuga mõisa päevi ja teisi üritusi. Hiljutine suurem ettevõtmine oli naisseltsil kirjandusliku toidufestivali "Sõna ja soustiga" korraldamisele kaasaaitamine.

Ilma Lausvee, kes ise on seltsi ühe asutaja ja omaaegse külaaktivisti Alma Tepomees-Riispapi tütar, on praeguse naisseltsiga andnud hoo sisse külaliikumisele.

Vinni vald on otsustanud lähiaastatel avada 100 nimelist pinki. Ilma Lausveele avatud pink oli järjekorras kuues.

Tagasi üles