K, 4.10.2023

Spordisangarite premeerimine käib Lääne-Virus juhtumipõhiselt

Margus Martin
, reporter
Facebook
Comments
Epp Mäe (paremalt teine) eilsel MM-i medalitseremoonial Nur-Sultanis.
Epp Mäe (paremalt teine) eilsel MM-i medalitseremoonial Nur-Sultanis. Foto: Gabor Martin

Äsja maadluse maailmameistrivõistlustel Nur-Sultanis Eestile pronksmedali võitnud ja endale tuleva aasta olümpiamängude pääsme taganud Epp Mäe saavutust märkavad kindlasti ka Lääne-Viru maakonna omavalitsused, millega tippsportlane on seotud.

Ehkki Epp Mäe sünnikohas Vinni vallas pole ühtset spordisangarite tunnustamise või premeerimise korda seni olnud, tunnistas vallavanem Rauno Võrno, et neil on toreda uudise valguses tagumine aeg selle peale mõelda. Hetkel piirdutakse spordisangari suulise tunnustamise ja kiitmisega.

"Täpselt samamoodi, nagu muutsime hiljuti mitmikute sünnitoetuse korda, peame nüüd ettevaatavalt tegutsema ja kehtestama vastava korra sportlaste poolt tiitlivõistlustel ehk maailma- ja Euroopa meistrivõistlustel ning olümpiamängudel võidetud medalite puhul," rääkis Võrno.

Värske MM-i medalisti Epp Mäe saavutusest kõneldes märkis vallajuht, et maadleja üle tuntakse koduvallas väga suurt uhkust ja talle elatakse kogu südamest kaasa.

Naistemaadluse maailma paremikku kuuluva Mäe premeerimist või tunnustamist kaalub ka Vinni valla naaber Rakvere linn. Omavalitsuses spordi-, kultuuri- ja noorsootöö valdkonda kureeriv abilinnapea Triin Varek ütles, et nemad lahendavad tiitlivõistlustel edukalt esinevate sportlaste meelespidamise küsimusi juhtumipõhiselt.

Rakvere linnas registreeritud spordiklubi Wesenberg Wrestling sportlase Epp Mäe medalivõiduga seoses hetkel veel ühtegi otsust vastu võetud pole. "Igal juhul oleme Epu üle uhked, hoiame talle alati pöialt ja loodame parimat," tähendas Triin Varek ning lisas, et tunnustuseta sportlane kindlasti ei jää. Ta rõhutas samas, et otsustamine ei kuulu abilinnapea ainupädevusse.

Triin Vareki kinnitusel soovib Rakvere linn samuti kui Vinni vald töötada välja ning kehtestada spordi- ja kultuurivaldkonna silmapaistvate tegijate tunnustamise korra. "Oleme selle teemaga natukene juba algust teinud," tähendas abilinnapea.

MM-i pronksmedalivõitja Epp Mäe saabub Tallinna lennujaama täna kell 14.25 Helsingist saabuva lennuga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles