Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ukrainlastele meeldis Rakvere kortermaja õueala kujundus

Rakvere Kungla 5 õueala kujundus jättis ukrainlastele sügava mulje. FOTO: Ain Liiva

Eesti Korteriühistute Liit ning ühendus Housing Ukraine allkirjastasid Rakveres koostöömemorandumi.

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla ja juhatuse liige Urmas Mardi võõrustavad sel nädalal koostööpartnereid Ukrainast. Ühistöös ÜRO Euroopa majanduskomisjoni elamuvaldkonna ekspertidega koolitatakse Ukraina korteriühistute juhte elamureformide elluviimise alal. 

Lisaks kohtumistele majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis ning KredExis tutvusid ukrainlased Eesti renoveerimispraktikate parimate näidetega Rakveres ja Tallinnas.

Rakveres allkirjastati ka koostöömemorandum, milles kinnitati nii senise viljaka koostöö ja kogemuste vahetamise jätkumist kui ka konkreetsete õppeprogrammide väljaarendamist. "Kõiki kogutud teadmisi plaanitakse ära kasutada uue kutsestandardi ja koolitusprogrammi koostamiseks korteriühistute juhtidele Ukrainas," märkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

Ta kinnitas, et kuulis Ukraina delegatsiooni liikmetelt palju positiivset tagasidet Rakvere ja Tallinna renoveeritud kortermajade  kohta. "Eriti meeldis Ukraina kolleegidele Rakveres Kungla 5 tervikrenoveeritud elamu imekaunis aiakujundus," lausus Jaadla.

Tagasi üles
Back