iDeal kampaania

Viimsi turniiri finaal Rakvere ja Rapla vahel meenutas vanu häid aegu

Tormi Niits (viskel) kerkis Viimsis toimunud turniiri finaalis üleplatsimeheks, visates Rakvere Tarva kasuks 20 punkti.

FOTO: Korvpall.ee

Korvpalliklubi Viimsi võõrustas reedel ja laupäeval oma kodusaalis tulist hooajaeelset kontrollturniiri, mille finaali jõudsid Rakvere Tarvas ja Avis Utilitas Rapla, vahendab Tarva Facebooki leht.

Esikoha saavutas Rapla meeskond tulemusega 91:89 (poolaeg 47:38), ent tribüünil olid konkurentidest paremad lemmikutele hääleka kaasaelamisega koduse atmosfääri loonud Tarva fännid.

Tormi Niits tõi rakverlaste kasuks üleplatsimehena 20 punkti, Rain Veideman toetas kaaslasi 18 ja Renato Lindmets 12 punktiga.

Rapla edukamatena panustasid Montae Glenn 19 punkti ja 12 lauapalli ning Indrek Kajupank 17 punkti.

Tarva peatreener Juris Umbraško märkis, et alguses esines platsil kerged häired omavahelises kommunikatsioonis. "Nõudsin kaitses agressiivsemat tegutsemist. Kohati meil mingid momendid õnnestusid ja mingid olukorrad mitte," sõnas ta.

Juhendaja lisas, et tegemist oli tüüpilise hooajaeelse kohtumisega, mis andis võimaluse katsetusteks. "Meie poolt käisid platsil suuremal või vähemal määral kümme meest. Samuti tuli minuteid leida testimisel viibivatele ameeriklastele, et saada rohkem aimu nende võimetest," kõneles Umbraško.

"Treenerina ei ole ma kunagi päris lõpuni kõigega rahul. Nii ka nende [ameeriklaste] puhul. Tahan eelkõige näha, kui hästi kokkulepitud asjadest kinni peetakse ja neid mõistetakse. Profisportlased peavad selle tarvis kogu aeg pingutama," lisas treener.

Rõõmu valmistasid Juris Umbraškole ja tiimile häälekad Tarva fännid, keda oli raske mitte märgata ning kuulda. "Mul tekkis selline tunne, et terve tribüün oli Viimsis täidetud meie poolehoidjatega," ütles peatreener muheledes.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga esimeses voorus siirdub Rakvere Tarvas Lätti, kus 29. septembril kohtub korvpalliklubiga BK Liepaja. Koduste pöidlahoidjate ette tullakse reedel, 4. oktoobril, mil Kastani Arenal võõrustatakse Pärnu Sadama tiimi.

Tagasi üles