T, 6.12.2022

Koolinoortelt oodatakse konkursile ideid heaolu ja tervise parandamiseks

Katrin Uuspõld
Koolinoortelt oodatakse konkursile ideid heaolu ja tervise parandamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ideekonkursi "Mina suudan" eesmärk on innustada koolinoori mõtlema oma kogukonna probleemidele ja sellele, kuidas probleeme ise kodanikualgatuse korras lahendada. Kui idee tekib, tasub see üles tähendada ja konkursile saata.
Ideekonkursi "Mina suudan" eesmärk on innustada koolinoori mõtlema oma kogukonna probleemidele ja sellele, kuidas probleeme ise kodanikualgatuse korras lahendada. Kui idee tekib, tasub see üles tähendada ja konkursile saata. Foto: Meelis Meilbaum/Postimees Grupp As/scanpix

Tänasest algab siseministeeriumi algatusel koolinoorte ideekonkurss "Mina suudan", mis ootab ideid, kuidas parandada noorte turvalisust, heaolu ja tervist kohalikus kogukonnas.

"Tänapäeva noored hoolivad ühiskonna tervisest ning tahavad selle parandamisel võimalikult palju ise osaleda," sõnas rahvastikuminister Riina Solman. "Täiskasvanute ja riigi kohus on neid noori õpetada kogukonnas leiduvaid probleeme märkama ning neile ka lahendusi otsima. Esmakordselt läbiviidava projekti eesmärk on nii noorte endi innustamine kui ka õpetajatele sisendi andmine, kuidas kodanikuühiskonna ja -algatuse temaatikat tundides käsitleda, et ükski leidlik õpilane ei jääks ilma võimalusest ühiskonnas ise kaasa lüüa."

Solman märkis, et lisaks ideedele annab konkurss võimaluse õpilasesindustele praktilise koostöökogemuse hindamiskomisjoni liikmeid leida ja tööd korraldada. "On äärmiselt oluline kogukonna eri liikmete – õpilaste, õpetajate, kooli, kohaliku omavalitsuse, maakonna ja riigi – vahel sidet tugevdada, et meie ühiskond oleks terve, sidus ja terviklik," ütles Solman.

Konkursitöid saab esitada aadressil www.teeviit.ee/mina-suudan/. Tööde esitamise tähtaeg on 14. oktoober.

Töid hinnatakse kolmes astmes: kooli-, maakondlikus ja üleriigilises voorus. Iga kool saab esitada kuni viis tööd maakondlikku vooru. Iga maakond saab aga kolm parimat tööd esitada üleriigilisse hindamisvooru, kus valitakse välja viis kõige läbimõeldumat ja suurema kogukondliku mõjuga ideed. Parimate ideede esitajad saavad auhinnaks 1000 eurot, neid juhendanud õpetaja 300 eurot.

Lisaks tunnustatakse kõige aktiivsemaid koole ja nende õpilasesindusi.

Auhinnad annab üle rahvastikuminister 25. novembril Tallinnas toimuval pidulikul kodanikupäeva tänuüritusel.

Märksõnad
Tagasi üles