Galerii: Rakvere linnapead umbusaldati

Marko Torm.

FOTO: Ain Liiva

Täna oli hääletusel Rakvere linnapea Marko Tormi umbusaldamine. Linnapea umbusaldamiseks oli vaja 11 linnavolikogu liikme häält, täpselt nii palju ka kokku saadi.

Kuni uue linnapea valimiseni asendab linnapead abilinnapea Triin Varek.

Marko Torm ütles, et linnapeaamet juba on kord selline, kus alati peab olema valmis sellisteks hääletusteks ja ametist ilmajäämiseks. 

"Pärast 14 aastat on mul nüüd unikaalne võimalus käia pojal koolis vastas, viia abikaasa sööma, minna trenni," rääkis Torm. "Rakvere linnas on viimastel aastatel läinud poliitika isiklikuks, varem ajasime ikka koos Rakvere asja. Midagi on nüüd muutunud."

Torm ei osanud hinnata, miks teda umbusaldati. "Võibolla tegime midagi vähe, kiiresti, palju," arutles ta. "Ma ei pea häbenema. Olen endast kõik andnud ja ajan Rakvere asja ka tulevikus edasi. Nüüd juba teises vormis."

Umbusaldusega ühinenud keskerakondlane Siret Kotka-Repinski kinnitas, et Rakvere linnas võimul olnud koalitsioon on lagunenud, kuivõrd keskerakond ühines umbusaldamisega. "Usun, et uus koalitsioon sünnib kui mitte päevade, siis järgmise paari nädalaga," ütles ta. "Tänasest hääletamisest võib näha märke, kes koalitsiooni moodustavad. Rakvere uue linnapea kandidaat võiks keskerakonna arvates olla Triin Varek."

Kotka-Repinski sõnul viisid Tormi umbusaldamiseni tema juhtimisstiil ja sealt tulenenud usalduskriis.

Isamaasse kuuluv volikogu esimees Mihkel Juhkami ei tahtnud aga ennustada, kes võiksid moodustada uue koalitsiooni ja kes võiks olla järgmine linnapea. "Arvestades volikogus esindatud poliitilisi jõude, võib kombinatsioone olla viis kuni seitse," lausus Juhkami.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles