Triatleedid selgitasid hooaja lõpetuseks duatlonimeistrid

Mart Suurkivi.
Mart Suurkivi. Foto: Jüri Suurkivi

Üheksast etapist koosnenud Eesti Triatloni Liidu karikasari kulmineerus Saaremaal Eesti meistrivõistlustega duatlonis.

Lääne-Viru triatleetidest lõpetas sprindidistantsil (5 km jooksu, 20,6 km rattasõitu, 2,5 km jooksu) korraldatud põhivõistluse kõrgeimal kohal Kevin Vabaorg, kes tuli kuuendaks. Tema järel, seitsmendana ületas finišijoone Mart Suurkivi ning esimesena jäi kümne parema hulgast välja 11. koha saanud Kaarel Trepp.

Eri vanuseklasside medalite jagamisel riputati seevastu Suurkivi kaela meeste arvestuse kuld, Trepile juunioride hõbe ning Vabaorg pidi leppima 20–24-aastaste hulgas “magusa” neljanda kohaga. “Tundub, et rattajalad jäid mandrile ja ei suutnud ennast poodiumile suruda,” lausus Kevin Vabaorg.

Põhivõistluse võit kuulus meestest Johannes Sikule ja naiste arvestuse kiireimaks osutus juunioride klassi kuuluv Merili-Mai Kivimets. Lastedistantsil (1,4 km jooksu, 5,3 km rattasõitu, 1,3 km jooksu) naasis tüdrukute meistrikullaga Lääne-Virumaale Etriin Etverk.

Saaremaa duatloni korraldatakse 1994. aastast. Parvlaev Estonia huku järel korraldatakse võistlust katastroofis hukkunud triatleetide Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlusena.