Muusikapäeval kõlavad Virumaal puhkpillid

Lääne-Viru juurtega oboemängija Ingely Laiv esineb rahvusvahelisel muusikapäeval just siin kandis – koos mitme teise noore põlvkonna andeka muusikuga.

FOTO: Meelis Meilbaum

Oktoobrikuu esimene päev on rahvusvaheline muusikapäev, mis viib Eesti eri paikadesse üle saja kontserdi. Muusikud võtavad igas maakonnas fookusesse ühe muusikalise nähtuse – Lääne-Virumaal tulevad vaatluse alla puhkpillid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Muusikapäeva programmijuht Kaisa Lõhmus rääkis, et pillide jagamine Eesti piirkondade vahel kujunes üsna loomulikult – sel aastal kuuleb Lääne-Virumaal 1. oktoobril noorema põlve puhkpillimängijaid. “Tahame propageerida muusikaharidust, seepärast läheme inimestele nii-öelda koju. Tegemist on päevase programmiga ning läheme sinna, kus on inimesed – lasteaedadesse, koolidesse,” rääkis Lõhmus ja rõhutas, et üritustele võivad julgesti tulla kõik huvilised.

Klarnetist Marten Altrov ja Lääne-Viru juurtega oboemängija Ingely Laiv on mitmekülgsed muusikud, kes on võitnud preemiaid üle kogu maailma ning keda on tunnustatud ka telekonkursil “Klassikatähed”. Nendega koos musitseerib noorema põlve paljulubavamaid pianiste Johan Randvere. Kolmekesi annavad nad sel päeval kolm kontserti: kell 10 Kunda lasteaias Kelluke, kell 12 Sõmeru keskusehoones ja kell 14 Rakvere kultuurikeskuses.

Tagasi üles